Fumito Ueda chciałby zrobić FPS, podobał mu się Half-Life 2

Fumito Ueda chciałby zrobić FPS, podobał mu się Half-Life 2
05.10.2009 11:07
Fumito Ueda chciałby zrobić FPS, podobał mu się Half-Life 2
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Co to się w tym growym światku wyprawia? Najpierw słyszymy, że ktoś bardzo chciał, aby God of War III był FPS'em, a teraz Fumito Ueda z Team Ico, autor tak genialnych gier jak Ico i Shadow of The Colossus, oświadcza, że też chciałby spróbować sił w tym gatunku.

Japończyka mogę jeszcze zrozumieć, w końcu oni praktycznie nie robią tego typu gier. Ueda porozmawiał sobie jednak na ten temat z reporterem G4TV jeszcze na TGS. Okazało się, że do tego gatunku przekonał go głównie Half-Life 2.

Zazwyczaj musisz implementować do gry opowieść pamiętając o ograniczeniach, ale sposób w jaki... [Valve] wprowadziło te ograniczenia był czymś nowym, co bardzo mi się spodobało w porównaniu z innymi grami.Inspiracja już jest, ale jaka dokładnie miałaby być gra Uedy?

[Jeśli]... byłbyś w środku gry, w środku rozgrywki, wtedy nagle pojawia się scena przerywnikowa, a Ty jako gracz nie możesz nic zrobić - to właśnie nie jest rodzaj gry, jaki chciałbym zrobić. Jeśli jest gdzieś sposób na zmianę takiego odczuwania gry przez graczy, to chciałbym go zaimplementować.No cóż, FPS od Uedy byłby na pewno czymś ciekawym. Na razie jednak musi skończyć The Last Guardian na PS3.

327014260507301930
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)