Frostpunk zamrozi konsole jeszcze w tym roku

Strona głównaFrostpunk zamrozi konsole jeszcze w tym roku
13.08.2019 19:00
Frostpunk zamrozi konsole jeszcze w tym roku
Łukasz Jarkiewicz
Łukasz Jarkiewicz

Śnieżyć będzie już w listopadzie.

11 bit studios podało datę premiery survivalowej strategii na konsole Xbox One i PlayStation 4. Frostpunk zadebiutuje w formie cyfrowej 11 listopada bieżącego roku. Fani pudełek muszą poczekać nieco dłużej, bo w Europie fizyczne kopie będą dostępne od 18 października, a 4 dni później w Stanach Zjednoczonych.

Przenoszenie Frostpunka z komputera na konsole nie wydaje się prostym zadaniem, o czym wspomina Jakub Stokalski, główny projektant gry, mówiąc o stworzeniu prawie każdego elementu od początku. Zmiany dotyczą nie tylko interfejsu, lecz także menu, które jest teraz bardziej ekspresowe - szybki dostęp do najistotniejszych akcji, łatwiejsze w użytku koło wyboru. Powiększono także ikony i ułatwiono budowanie z góry.

Frostpunk Console Edition | Release Date Trailer

Od premiery survivalowej strategii na blaszaki minął przeszło rok - sprzedaż przekroczyła półtora miliona kopii. Niektórzy gracze musieli wykazać się odrobiną cierpliwości, ponieważ wiedzieliśmy jedynie o tworzeniu gry na konsole. A tu proszę, poza datą udostępniono dzisiaj również nowy zwiastun, w którym rozgrywki co prawda nie znajdziemy, ale ładne animacje już tak. Trochę szkoda, bo przenoszenie gry zawsze martwi - zwłaszcza strategii.

Dlatego pytanie brzmi następująco, czy port na konsole okaże się udany? Nie wiem, ale odpowiem na to pytanie w październiku.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)