Frostpunk: The Board Game trafia na Kickstartera. Oto jak będzie wyglądała rozgrywka

Frostpunk: The Board Game trafia na Kickstartera. Oto jak będzie wyglądała rozgrywka

Frostpunk: The Board Game trafia na Kickstartera. Oto jak będzie wyglądała rozgrywka
Michał Skorupka
06.10.2020 21:49, aktualizacja: 06.10.2020 22:37

Od dzisiaj można wesprzeć Glass Cannon Unplugged i 11 bit studios w pracach nad Frostpunk: The Board Game, planszową adaptacją wielkiego hitu. Cel zbiórki: prawie 900 tys. złotych.

"Frostpunk" to jedna z tych polskich gier, które zyskały ogromną popularność na całym świecie. Tytuł od 11 bit studios zdobył serca użytkowników PC i konsoli ze względu na ciekawe osadzenie mechaniki z gier strategicznych w steampunkowym świecie. Sukces produkcji już niebawem może powtórzyć jej planszowa adaptacja.

Mowa o "Frostpunk: The Board Game autorstwa Adama Kwapińskiego. Niezależny twórca zapowiada ciekawą rozgrywkę wzbogaconą o rozbudowaną fabułę, w której na graczy czekać będzie wiele nowych wyzwań. Tytuł przeznaczony dla singlistów oraz fanów kooperacji (do 4 graczy) trafił właśnie na Kickstarter.

- Jako liderzy kolonii ocalałych, gracze zajmą role doradców w sprawach Społeczeństwa, Zdrowia, Generatora oraz Zasobów. Jak oryginał, tak i gra planszowa, wymaga przemyślanej strategii, a nie polegania na szczęściu. Kluczem do sukcesu jest efektywne zarządzanie zarówno mieszkańcami jak i infrastrukturą, włącznie z ikonicznym Generatorem, reprezentowanym na planszy przez szczegółową, plastikową miniaturę. Ale bądź ostrożny - ludzie nie są zwyczajnym zasobem. Będą zgłaszać problemy i reagować na obecną sytuację kolonii - czytamy w zapowiedzi twórców.

Frostpunk: The Board Game Kickstarter campaign launch trailer

Oprócz samej gry, powstanie także specjalna aplikacja, która pozwoli oddalonym od siebie graczom na rozgrywkę w jednej sesji. - Koncept aplikacji jest unikalny i rewolucyjny w przestrzeni gier planszowych. Kickstarter to miejsce do spełniania marzeń, więc osiągnijmy ten cel razem i zobaczymy, co magicznego uda nam się zrobić - mówi Jakub Wiśniewski, CEO tworzącego grę studia Glass Cannon Unplugged.

Zdaniem twórców, kluczowe elementy gry Frostpunk: The Board Game to:

  • Podział ról ułatwia naukę zasad, co pozwala nowicjuszom szybciej cieszyć się grą
  • Innowacyjne mechaniki ogrzewania i wieży na kostki w formie Generatora, która posiada dedykowany system chwytania kostek co przekłada się na zarządzanie ryzykiem w grze
  • Mechanika zatrudniania pracowników: podwładni chorują, głodują oraz stawiają wymagania etyczne i społeczne
  • Oparta na narracji mechanika kart Zmierzchu, pozwalająca kierować społeczeństwem z pomocą Praw i Technologii
  • Fascynująca mieszanka śnieżnej apokalipsy i steampunkowego świata, którą można odkrywać podczas wypraw na mroźne pustkowia
  • Aplikacja towarzysząca umożliwiająca wspólną rozgrywkę na odległość

Twórcy poprosili o kwotę 200 tys. funtów, czyli ok. 898 tys. złotych. Do godziny 22.30 wpłaty przebiły sumę o ponad 100% - na liczniku widnieje 1,936 mln, a kwota stale rośnie.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)