Frank Gibeau opuszcza Electronic Arts po 24 latach

Frank Gibeau opuszcza Electronic Arts po 24 latach

Frank Gibeau opuszcza Electronic Arts po 24 latach
marcindmjqtx
20.05.2015 10:50, aktualizacja: 05.01.2016 15:04

Srebrnych godów nie będzie. Wygląda na to, że szefowanie mobilnej dywizji EA nie było spełnieniem marzeń Gibeau. Nadszedł czas - jak to się ładnie mówi - szukania nowych wyzwań.

Nie wiemy, w jakich nastrojach rozchodzą się drogi EA i jednego z najbardziej zasłużonych pracowników firmy. Szef koncernu Andrew Wilson poinformował o decyzji Gibeau w komunikacie, który bardziej skupia się na ponoć świetnej kondycji EA Mobile. Sam główny zainteresowany sprawy nie skomentował, ale o jego niezadowoleniu nową rolą w Electronic Arts mówiło się od jakiegoś czasu. No dobra. Mówił głównie Michael Pachter, który tym razem mógł mieć rację.

W trakcie długiej kariery w szeregach Elektroników (zaczynał w 1991) Gibeau szefował między innymi EA Games oraz EA Labels. Czyli bodaj najbardziej prestiżowym działom firmy. Ogłoszone w roku 2013 przenosiny na stanowisko szefa skupionego na małych grach EA Mobile wyglądały zatem niemal jak degradacja. W zeszłym roku Gibeau sprzedał swoje akcje spółki, co tylko domysły o rychłym rozstaniu podsyciło.

A teraz długoletni związek to już przeszłość. Co dalej? Czas pokaże. Z takim CV Gibeau nie powinien mieć jednak problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy.

[Źródło: Polygon]

Piotr Bajda

327279968390744964
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)