Francuskim więźniom nie pozwala się grać na PS3, ale 360 jest już dozwolony

Nie jest tajemnicą, że bywalcy zakładów penitencjarnych mogą grać na konsolach - również w Polsce. Tymczasem we Francji zrobiła się mała afera, której bohaterem była konsola PlayStation 3.

Francuskim więźniom nie pozwala się grać na PS3, ale 360 jest już dozwolony
marcindmjqtx

09.04.2013 | aktual.: 05.01.2016 16:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z osadzonych miłośników PS3 przegrał niedawno przed Administrative Court of Appeal dla Marseille sprawę, której przedmiotem było przywrócenie posiadania i możliwości grania na PlayStation 3 podczas odsiadywania kary. Więzień (którego imienia i nazwiska nie zdradzono) otrzymał w 2009 roku możliwość posiadania i grania na PS3. Miesiąc później został dwukrotnie przeniesiony do innych placówek i w obu wypadkach administracja więzienia nie zezwoliła mu na posiadanie konsoli. Chodziło o niezgodność z polityką bezpieczeństwa placówek.

Powodem jest zaimplementowana w PS3 karta sieciowa WiFi, dzięki której konsola może łączyć się bezprzewodowo z siecią, a to miałoby umożliwić więźniowi komunikację ze światem zewnętrznym. Osadzeni mogą natomiast bez większych problemów grać na starszych Xboksach 360, które zyskują taką możliwość dopiero po zakupie zewnętrznego adaptera. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, ale wygląda na to, że bohater naszej opowieści będzie musiał przesiąść się na konkurencyjną platformę.

źródło: Kotaku

Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3ciekawostki
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.