Fortnite nie trafi na Steam Decka. I wcale nie chodzi tu o marżę Valve

Fortnite nie trafi na Steam Decka. I wcale nie chodzi tu o marżę Valve

Fortnite
Fortnite
08.02.2022 19:28, aktualizacja: 09.02.2022 10:34

Przenośny komputer Valve nie przekona Epica do rozszerzenia listy platform, wspieranych przez jego najpopularniejszą grę.

Tim Sweeney, CEO Epica, wypowiedział się na Twitterze w temacie ewentualnej dostępności Fortnite'a na nadchodzącym Steam Decku. I zaprzeczył, by była jakakolwiek możliwość pojawienia się gry na tej platformie. I wcale nie chodzi tu o marżę Valve.

Osobną kwestią jest bowiem fakt, że Fortnite w ogóle nie jest dostępny na Steamie. Jak jednak stwierdził Sweeney, jest to osobna kwestia

Epic z wielką radością umieściłby Fortnite'a na Steamie. Mniejszą radość wywołałaby konieczność płacenia 20-30 procent przychodów za ten przywilej.

Jednak kwestia dostępności na Steam Decku jest niezależna od tego i byłaby wykluczona nawet gdyby Epic przełknął wysoką marżę. Głównym powodem są zabezpieczenia antycheatowe i fakt, że nie współpracują one z Linuksem.

Jak wyjaśnił Sweeney, wsparcie dla tego systemu operacyjnego - na którym opiera się również Steam Deck - zmniejszyłoby skuteczność zabezpieczeń.

Nie mamy pewności, że bylibyśmy w stanie walczyć z oszustwami w tej skali biorąc pod uwagę mnóstwo istniejących konfiguracji jądra, w tym personalizowane.

Stwierdził. Z tego powodu niezależnie od kwestii sprzedażowych i samego Steama, Fortnite'a  na Steam Decku być nie może. Przynajmniej nie w jego podstawowej wersji.

Oczywiście jednocześnie Steam Deck jest całkowicie otwartym dla użytkownika pecetem, na którym może on również zainstalować Windowsa. W takim wypadku oczywiście będzie mógł uruchomić wszystko to, co na Windowsie (pod warunkiem spełnienia wymagań sprzętowych) - również Fortnite'a.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)