Forever Skies rozbija bank. Dzieło Polaków zbiera świetne oceny

Polska gra Forever Skies, znana wcześniej jako Project Oxygen, wychodzi z ukrycia i wszystko wskazuje na to, że jest to debiut udany. Gracze docenili dzieło rodzimego dewelopera Far From Home. Co ciekawe, twórców zainspirowała zła jakość powietrza w Krakowie.

Forever Skies z datą premiery
Forever Skies z datą premiery
Źródło zdjęć: © Steam

Debiut Forever Skies można zaliczyć do udanych. Polski deweloper Far From Home serwuje graczom survivalowe doświadczenie w świecie zniszczonym przez katastrofę ekologiczną. Wszechobecny pył upomina się o każdą formę życia, więc przetrwanie w takich warunkach nie należy do najłatwiejszych.

W toku rozgrywki eksplorujemy świat w poszukiwaniu zasobów niezbędnych do przetrwania, stale monitorujemy nasze funkcje życiowe i rozbudowujemy nasz statek-bazę. Ciekawostką jest fakt, że twórcy "zainspirowali się" złym stanem powietrza w Krakowie.

Andrzej Blumenfeld – dyrektor generalny Far From Home – w rozmowie z redakcją IGN ujawnił, że "właściwa inspiracja do tego, jak zaaranżować świat gry w grubą warstwę toksycznego pyłu i niebo nad nim, została zaczerpnięta z różnych komentarzy naukowców na temat jakości powietrza w Krakowie w Polsce".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Forever Skies zalicza udany debiut

Forever Skies zadebiutowało 22 czerwca 2023 r. na platformie Steam w programie Early Access. Do tej pory gra została oceniona 729 razy (ta wartość stale rośnie) i aż 89 proc. recenzji to te pozytywne.

Gra w takiej formie, czyli w Early Access, spędzi około 12 miesięcy i będzie sukcesywnie rozwijana. Twórcy chcą rozwijać tryb kooperacji, wprowadzić nowe moduły do budowania statków, kolejne lokacji i "kilka innych niespodzianek", trzymanych skrzętnie w tajemnicy. Obecnie Forever Skies to przygoda na około 15 godzin.

Raj dla miłośników budowania statków

Takich bez wątpienia nie brakuje. Dziecięca marzenia o budowaniu własnych statków i pokonaniu grawitacji możemy spełnić właśnie dzięki Forever Skies, ale nie zapominajmy, że na horyzoncie jest Starfield, który zaoferuje eksplorację ponad tysiąca planet.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.