For Honor - dziś premiera. Najważniejsze informacje o grze

For Honor - podstawowe informacje, opis fabuły, data premiery, wymagania sprzętowe i ciekawostki.

For Honor - dziś premiera. Najważniejsze informacje o grze
Paweł Olszewski

Ubisoft jest niekwestionowanym gigantem na rynku gier wideo – swoją pozycję w branży budował na przestrzeni trzydziestu lat. To dzięki niemu powstały takie perły elektronicznej rozrywki, jak seria Splinter Cell, Rayman, czy Assassin’s Creed. W ostatnich latach firma postawiła jednak na nowe, wysokobudżetowe marki. For Honor to kolejna po The Crew, Watch Dogs czy The Division zupełnie nowa gra, którą wydali Francuzi.

Minimalne wymagania:

System: Windows 7, 8.1, 10 64-bitowy

Procesor: Intel Core i3-550 3.2 GHz lub AMD Phenom II X4 955

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti lub AMD Radeon HD 6870

Pamięć RAM: 4 GB

Wolne miejsce: 30 GBRekomendowane wymagania:

System: Windows 7, 8.1, 10 64-bitowy

Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-6350

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 lub AMD Radeon R9 R285

Pamięć RAM: 8 GB

Wolne miejsce: 30 GB

Fabuła For Honor przenosi gracza w samo centrum brutalnej rywalizacji pomiędzy trzema nacjami. Na setki lat przed wydarzeniami z gry miał miejsce kataklizm, który spustoszył siły wszystkich frakcji. Wśród każdej ze stron przetrwali jednak ludzie, którzy – w akcie desperacji – rozpoczęli walkę na śmierć i życie o pozostałości dawnego świata.Historia koncentruje się wokół trzech potężnych stronnictw. Pierwszym z nich są waleczni rycerze, którzy – dawniej rozbici na wiele autonomicznych formacji – zaczęli zbierać swój potencjał militarny pod wspólną chorągwią Żelaznego Legionu, stanowiącego symbol przedwiecznej siły. Swą skuteczność zawdzięczają wierności ideałom i wielopokoleniowej tradycji, dzięki której na całym świecie znane są legendy dotyczące doskonałego szkolenia Rycerzy oraz ich wyśmienitego uzbrojenia. Kolejną grupę stanowią Samurajowie. Frakcja ta, przy pomocy błyskawicznie rozprzestrzeniającego się ognia i potopu wzbierającej wody morskiej, została doświadczona w najsilniejszy sposób przez kataklizm. Po utracie rodzinnych ziem najważniejszym jest dla nich przetrwanie w nowym otoczeniu – wykorzystają do tego spryt i przebiegłość. Ostatnimi wojownikami są wikingowie śmiejący się śmierci w twarz. Przybyli, by – jak to przybysze z północy – rabować, jednak ich najważniejszym celem jest podbój i zasiedlenie nowych ziem.

For Honor jest dedykowany dla graczy lubujących się w potyczkach rozgrywanych przez internet, jednak posiada również kampanię dla pojedynczego gracza oraz możliwość przejścia jej w trybie kooperacji – na jednej maszynie przy użyciu funkcji dzielonego ekranu lub za sprawą sieci. Całą zabawę podziwiamy z perspektywy trzeciej osoby. Do wyboru mamy trzy frakcje – wikingów, samurajów oraz rycerzy – a każda z nich posiada cztery odmienne klasy postaci, którymi możemy pokierować w bitwach. Mowa tu o Vanguards (silny zarówno w ataku, jak i obronie), Assassins (postać szybka i zadająca duże obrażenia, jednak słaba, jeśli chodzi o żywotność), Heavies (ludzki czołg na polu bitwy) i Hybrids (który jest swego rodzaju połączeniem trzech poprzednich klas). W grze, oprócz grywalnych postaci, występują również przeciętni żołnierze kierowani przez sztuczną inteligencję – my możemy wcielić się wyłącznie w jednostki specjalne, silniejsze na polu bitwy, których styl gry znacząco  się między sobą różni.Potyczki polegają głównie na walce w zwarciu i rozgrywane są na planszach, które klimatem nawiązują do czasów średniowiecza. Cały system walki bronią białą, okraszony nazwą The Art Of Battle, został opracowany w taki sposób, aby zagwarantować łatwość w sterowaniu. Cała „sztuka bitewna” polega na przyjmowaniu jednej z trzech pozycji, które są punktem wyjścia zarówno do obrony przed atakiem jak i wyprowadzenia swojego ciosu. To – w połączeniu z atakami specjalnymi (takimi jak ostrzał wskazanego miejsca przez wsparcie łuczników), unikami, szarżą i korzystaniem z możliwości dawanych nam przez otoczenie – składa się w miłe dla oka kombinacje, w których trakcie dochodzi do dynamicznej wymiany cięć, pchnięć i zasłon.

Wśród trybów rozgrywki pojawią się Dominacja (konieczność przechwycenia i utrzymania stref na polu walki podczas rozgrywki w systemie cztery na cztery), Brawl (każdy z dwóch graczy należących do drużyny musi wyeliminować dwóch przeciwników, aby zwyciężyć), Duel (w tym trybie gracz staje przeciwko graczowi, a wygrywa lepszy), Skyrmish (czyli drużynowy deathmach w grupach czteroosobowych) oraz Elimination (w której rundę dla swojej drużyny wygrywa ostatni wojownik, który przetrwa potyczkę).

For Honor zapowiedziany został w 2015 roku na konferencji E3 poświęconej nowościom francuskiego giganta. Produkcję gry powierzono Ubisoft Montreal, a za pecetową wersję odpowiedzialne jest Ubisoft Blue Byte. Platformami docelowymi, poza komputerami osobistymi, stały się również konsole Xbox One oraz PlayStation 4. Do prac – szczególnie w kwestii zaprojektowania animacji walki i poruszania się postaci na polu bitwy – zatrudniono zespół kaskaderów.

  • zwiastun CGI, który zaprezentowany został podczas ogłoszenia prac nad produkcją, zrealizowany został przez polskie studio Platige Image; jego realizacje można było podziwiać też w intrze Wiedźmina 2 oraz w trailerze „Zabijam potwory” do trzeciej części przygód Geralta z Rivii
  • istnieje Edycja Kolekcjonerska For Honor, w jej skład wchodzi gra oraz soundtrack zamieszczony na dodatkowym krążku CD, a także przepustka sezonowa na dodatki, komplet grafik, oraz eleganckie pudełko wraz z trzema metalowymi hełmami należącymi do każdej z frakcji, które zostały umieszczone na specjalnej podkładce;
  • w poprzedzający premierę For Honor weekend Ubisoft zorganizował otwartą betę swojej produkcji; do gry zalogowało się wtedy 3 mln graczy
Źródło artykułu:Polygamia.pl
polecamypublicystykaubisoft

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.