„Folwark zwierzęcy” George’a Orwella doczeka się egranizacji

„Folwark zwierzęcy” George’a Orwella doczeka się egranizacji

„Folwark zwierzęcy” George’a Orwella doczeka się egranizacji
Bartosz Stodolny
07.09.2017 16:30

Adaptacją zajmie się zespół składający się z samych weteranów branży.

„Gry zainspirowane 1984 to temat na książkę” – tak napisał Adam na naszym redakcyjnym Slacku, kiedy zaczęliśmy rozmawiać o związku Orwella z grami wideo. I faktycznie, jeśli przyjrzeć się tematowi, to wiele gier czerpie z twórczości pisarza, jednak nie ma żadnej opartej bezpośrednio na „1984”, „Folwarku zwierzęcym” czy jakiejkolwiek innej powieści jego autorstwa. Choć nie ma się co oszukiwać, na grę najlepiej nadają się właśnie te dwie wymienione z tytułu.

Obraz

A teraz ktoś w końcu postanowił się za to zabrać, choć określenie „ktoś” niespecjalnie pasuje do ekipy stojącej za Animal Farm, bo to grupa branżowych weteranów. Wśród twórców znajdziemy między innymi Imre Jele, założyciela Bossa Studios (Surgeon Simulator, I Am Bread, Worlds Adrift), Andy’ego Payne’a, Georga Backera, który nadzorował prace nad oprawą dźwiękową w Lionhead i Jessicę Curry (Everybody’s Gone to the Rapture, Dear Esther).

O grze nie wiemy na razie praktycznie nic poza jedną potwierdzoną platformą, czyli PC oraz tym, że będzie to mieszanka przygodówki i tycoona, w której przyjdzie nam rozbudowywać farmę i zarządzać nią, ale też dokonywać wyborów związanych z fabułą i ponosić ich późniejsze konsekwencje. I podobnie jak książka w 1945 roku krytykowała Związek Radziecki i totalitaryzm w ogóle, tak gra powstaje, by odnieść się do dzisiejszej sytuacji na świecie, co wprost mówi Imre Jele:

Wtóruje mu Andy Payne słowami:

I to tyle, mi pomysł się podoba, ale potrzebuję więcej konkretów, które jak zwykle w przypadku takich projektów, pojawią się WKRÓTCE™.

Bartosz Stodolny

Autorem obrazka otwierającego oraz tego obrazującego "7 przykazań animalizmu" jest Ralph Steadman.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)