Focus o "Dobrych Grach"

W Focusie pojawiła się ciekawa publikacja o grach wideo. W zasadzie, dla graczy mało w niej informacji, ale ludzie którzy z naszym hobby mają mało do czynienia mogą zobaczyć je z nieco innej strony niż "sikanie na zwłoki".

Focus o "Dobrych Grach"
marcindmjqtx

Po każdej spektakularnej zbrodni popełnionej przez nastolatka pojawia się informacja, że był zapalonym graczem. I w świat idzie fałszywy sygnał - gry komputerowe to zło. [...] OKREŚLENIE „ZAPALONY GRACZ” KOJARZY SIĘ DOŚĆ JEDNOZNACZNIE: ZANIEDBANY NASTOLATEK SIEDZĄCY GODZINAMI PRZED KOMPUTEREM. NO I PROSZĘ - JEDEN STEREOTYP I AŻ TRZY BŁĘDY W podlinkowanym tekście autor skupia się na dwóch aspektach - zdrowotnym - czyli o wszelakich grach wymagających od nas ruchu (DDR + Wii, jest też mała wzmianka o wspomaganiu leczenia), jak również o rozwijaniu intelektu rozmaitymi grami logicznymi i strategicznymi.

Co cieszy, wspomniane zostaje też PEGI i fakt, że różne gry są adresowane do różnych osób.

No dobrze, ale jak w natłoku najrozmaitszych gier znaleźć te, które pomogą, zamiast szkodzić? W przypadku dzieci kluczowym elementem jest odpowiedni dobór gry do wieku. Pierwszą decyzję ułatwia europejski system oznaczeń PEGI. Za pomocą prostych ikon informuje o tym, czego można spodziewać się po danej grze i od jakiego wieku jest dopuszczalna. To jednak tylko początek - rodzice nie mogą wychodzić z założenia, że i tak się na tym nie znają, i kupować gier na ślepo. Internet pełen jest stron recenzujących komputerową rozrywkę i nietrudno znaleźć informacje o danym tytule. Czekamy na więcej tego rodzaju publikacji. Jeżeli jakieś jeszcze wychwycicie, dajcie znać.

Dzięki, Gincu.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżaprasa

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.