Focus Home Interactive pomoże przy wydaniu The Architect: Paris

Strona głównaFocus Home Interactive pomoże przy wydaniu The Architect: Paris
05.10.2018 15:16
Focus Home Interactive pomoże przy wydaniu The Architect: Paris
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Jeden z najciekawszych zapowiedzianych obecnie city builderów znalazł wydawcę.

Ech, a jeszcze wczoraj byłem pod Paryżem i objadałem się genialną pizzą z parmezanem, prosciutto i karczochami... czas jednak wracać do pracy. I wspomnieć o grze, która właśnie przypomniała mi o zakończonych wczoraj wakacjach. W The Architect: Paris wcielimy się w tytułowego architekta. Różnica między grą a klasycznym city builderem będzie jednak taka, że wirtualnego Paryża nie będziemy stwarzać na nowo, lecz ulepszać. Bardziej niż o rozkład ulic dbać będziemy o rzeczy związane m.in. z ochroną środowiska, demografią itp.

The Architect : Paris

Na razie nie znamy wielu szczegółów, bo projekt wciąż jest chyba na dość wczesnym etapie produkcji. Nie ustalono jeszcze daty premiery produkcji. Grę zapowiedziano już 2 lata temu, teraz jednak twórcy z Enodo Games ogłosili zawiązanie współpracy z Focus Home Interactive. Rzecz ukaże się na PC i zdaniem twórców, będzie rewolucją na rynku City Builderów.

W wirtualnym środowisku znajdziemy więc klasyczne Paryskie zabytki takie jak wieża Eiffla. Swoją drogą coraz bardziej zardzewiała i (co zaskoczyło mnie, gdy wróciłem do stolicy mody po 11 latach od ostatniej wizyty) ogrodzona grubym pleksi i bramkami. Kiedyś za darmo dało się chociaż przejść pod spodem, ale w październiku wciąż były tam dzikie tłumy, więc pewnie się opłaca... No ale wróćmy do gry. W pewnym stopniu możliwe będzie też budowanie nowych budynków, zarówno wybieranych z gotowego katalogu, jak i zaprojektowanych przez gracza... brzmi, przyznacie, intrygująco.

Krzysztof Kempski

Udostępnij:
Komentarze (1)