Firmware 3.0 to ten, na który czekamy?

Firmware 3.0 to ten, na który czekamy?
marcindmjqtx

26.06.2009 21:58, aktual.: 21.12.2015 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co prawda całkiem niedawno mieliśmy firmware 2.80 do PS3, ale VG247 już posiada informacje o aktualizacji z numerkiem 3.0. Sprawdzone źródła mówią, że zmiany mają być spore i wręcz porównywalne do wprowadzenia NXE w Xboxie 360, ale w tym wypadku chyba obędzie się bez wprowadzenia całkowicie nowego interfejsu. Niestety już wymienione rzeczy przez VG247 nie są tak sensowne, jak choćby rozmowy głosowe, bo dotyczą:

  • Systemu reputacji, który wydaje się podobnie bezużyteczny co ten na Xbox Live. Oznacza to, że będziemy mogli oceniać zachowanie innych graczy, a oni nasze.
  • Raportowania złego zachowania. Będzie to działało na zasadzie zrobienia obrazka, na którym będzie pokazane niedozwolone zachowanie gracza. 
  • Ściągania poprawek do gier w tle. Największa zmiana i zdecydowanie konieczna, szczególnie gdy ktoś próbował pobrać 1,2 GB poprawek do Burnouta.
  • Jednoczesnego wypuszczania dźwięku dwoma wyjściami. Jeśli ktoś miał z tym problem to prawdopodobne jest, że firmware 3.0 pozwoli na wypuszczenie dźwięku poprzez kabel optyczny i HDMI jednocześnie. 

VG247 twierdzi, że to nie wszystko i jest tam wiele ciekawych rzeczy, o których dowiemy się w swoim czasie. Na szczęście Sony natychmiastowo zareagowało i zaprzeczyło plotkom. Z drugiej strony wyobraźcie sobie sytuację w końcówce roku - wychodzi wersja PS3 Slim, niższa cena i nowy firmware, który wprowadza duże zmiany (przez duże mam na myśli zrównanie się poziomem z Xbox Live). To prawie jak start nowej konsoli i wszystko to może się wydarzyć już na tegorocznym TGSie. Ech... kto w to uwierzy.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)