Finał Mistrzostw Świata w League of Legends będzie można obejrzeć w kinie bądź w telewizji

Finał Mistrzostw Świata w League of Legends będzie można obejrzeć w kinie bądź w telewizji

Finał Mistrzostw Świata w League of Legends będzie można obejrzeć w kinie bądź w telewizji
marcindmjqtx
13.10.2014 15:05, aktualizacja: 05.01.2016 15:25

Esport w telewizji? To już nie odległa przyszłość - to się dzieje tu i teraz.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się finał Mistrzostw Świata w League of Legends. Zmierzą się ze sobą dwie drużyny - chińska Star Horn Royal Club i koreańska Samsung White. Mecze odbywać się będą w Seulu, więc łatwo się domyślić, po której stronie będą serca kibiców na hali.

Z pewnością nie zabraknie także chętnych do obejrzenia finału za pośrednictwem sieci. W tym roku jednak nie tylko stream będzie sensowną opcją do rozważenia przez fanów LOL-a. Będzie można się wybrać choćby do kina. Specjalną transmisję organizuje Multikino w siedmiu swoich kinach: Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań 51, Szczecin, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady Wrocławskie. Wydarzenie jest biletowane, wstęp kosztuje 34 złote.

Kto nie chce jednak iść do kina, będzie mógł obejrzeć finał w telewizji. Na transmisję zdecydowała się stacja Polsat Viasat Explore. Komentatorami będą: Bartłomiej "Tybek" Tybor, Łukasz „LeoFromKorea” Mirek oraz Oskar "Vander" Bogdan. Multikino nie zdecydowało się na własnych komentatorów - gracze obejrzą anglojęzyczną transmisję.

Oczywiście, esport w telewizji nie jest zupełną nowością. Ostatnie finały najważniejszego turnieju w Dota 2 można być oglądać w dostępnej na (prawie) całym świecie stacji ESPN, a w Korei takie transmisje to już zupełnie nie pierwszyzna. W Polsce to jednak ciągle coś nowego. Ciekawe, czy to zalążek jakiegoś trendu, czy też może jednostkowa sytuacja.

Niedzielne finały rozpoczną się ok. 8:45 rano naszego czasu. Zwycięży drużyna, która jako pierwsza wygra trzy mecze.

[Źródła: Multikino, informacja prasowa, League of Legends]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)