Finał Intel Extreme Masters w 2014 odbędzie się w Katowicach

Finał Intel Extreme Masters w 2014 odbędzie się w Katowicach

Finał Intel Extreme Masters w 2014 odbędzie się w Katowicach
marcindmjqtx
22.07.2013 15:11, aktualizacja: 05.01.2016 16:10

Wielka esportowa impreza wraca do Polski. Jak widać Spodek, a co ważniejsze fani, spodobali się organizatorom.

Intel Extreme Masters to kilkuczęściowy doroczny turniej organizowany przez ESL. Jedna z jego części odbyła się w Katowicach w styczniu bieżącego roku. Publiczność przyjęła imprezę bardzo gorąco, zainteresowanie nie słabło przez trzy dni. Organizatorzy mówią o 50 tysiącach fanów, którzy pojawili się w Spodku i 5 milionach unikalnych widzów ESL TV, którzy śledzili zdarzenie przez internet.

Widziałem turnieje esportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego, jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata - powiedział serwisowi esl.eu Michał Blicharz, Dyrektor ESL ds. Pro Gamingu. A George Woo, Intel Marketing Manager dodał:

Jestem zaangażowany w Intel Extreme Masters od siedmiu lat i w ciągu tego okresu nie widziałem niczego takiego jak impreza w Katowicach. Polska bardzo pasjonuje się gamingiem a Spodek jest idealnym miejscem do osiągnięcia wspólnych celów Intela i ESL. Impreza w Katowicach odbędzie się między 14 a 16 marca 2014 r. Fanów czekają turnieje w League of Legends oraz StarCraft II: Heart of The Swarm. Pula nagród wyniesie 250 000 dolarów.

Katowice będą ostatnią i finałową z serii imprez. Wcześniejsze eliminacje turnieju odbędą się w Szanghaju, Nowym Jorku, Singapurze oraz Sao Paulo. Zaczynają się już w tym miesiącu:

  • 25-28 lipca - Shanghaj
  • 10-13 października - New York City
  • 28 listopada - 1 grudnia - Singapur
  • luty 2014 - Sao Paulo

A jak było w tym roku na Intel Extreme Masters? Możecie zobaczyć w naszej relacji:

Na pewno znów się wybierzemy - IEM to wspaniała publiczność i niesamowita atmosfera.

Paweł Kamiński

327157095852697879
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)