Final Fantasy XVI bliżej, niż się spodziewamy - mimo opuszczenia TGS

Final Fantasy XVI bliżej, niż się spodziewamy - mimo opuszczenia TGS

Final Fantasy XVI
Final Fantasy XVI
04.10.2021 16:04

Ku rozczarowaniu graczy Square Enix nie miało żadnych nowych ogłoszeń ani prezentacji związanych z Final Fantasy XVI na Tokio Game Show. Twórcy gry zapewniają jednak, że nie ma powodów do obaw - a wręcz przeciwnie.

Final Fantasy XVI zostało oficjalnie zapowiedziane rok temu jako gra na konsolową wyłączność PlayStation 5 oraz na PC. Biorąc pod uwagę to, jak wiele czasu zajmuje w ostatnich latach wydawanie kolejnych odsłon serii, można się było spodziewać, że na "szesnastkę" poczekamy jeszcze co najmniej 4-5 lat. Tymczasem może być zgoła inaczej.

Naoki Yoshida - producent Final Fantasy XVI - wypowiedział się na temat gry podczas jednego ze streamów z okazji TGS. Nie powiedział zbyt wiele, zapewnił jednak graczy, że prace nad tym tytułem idą dobrze - i są dużo bardziej zaawansowane, niż fani mogą się spodziewać.

Yoshida stwierdził wręcz, że główny projekt gry, prawie wszystkie modele postaci i cały scenariusz są już ukończone. Aktualnie twórcy pracują nad sfinalizowaniem części zadań pobocznych, ostatnimi postaciami i dodatkowymi usprawnieniami jakościowymi. 

Warto też przypomnieć, że zgodnie z wcześniejszymi słowami Yoshidy FF XVI miało być pokazywane na Tokio Game Show - twórcy ostatecznie nie wyrobili się jednak na zaplanowany termin.

Chociaż Final Fantasy XVI nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, to kiedy tylko gra została zapowiedziana Square Enix informowało, że duża część prac jest już ukończona. Teraz dostajemy kolejne zapewnienia w tym tonie. Czyżby Japończycy tym razem poszli po rozum do głowy, zapowiedzieli grę dużo później i dzięki temu nie przyjdzie nam na nią czekać zbyt długo? Oby!

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)