Final Fantasy XIV za chwilę z otwartą betą na PS5

Final Fantasy XIV za chwilę z otwartą betą na PS501.04.2021 14:54
Final Fantasy XIV Online
Final Fantasy XIV Online

Sieciowa odsłona "Final Fantasy" choć jest płatnym MMORPG, to wciąż bardzo popularnym. Na czym jej odsłona polega? O tym będą mogli dowiedzieć się wkrótce nieliczni właściciele PlayStation 5.

"Final Fantasy XIV: A Realm Reborn" znane też jako po prostu "Final Fantasy XIV Online" to gra leciwa. Wystartowała jeszcze w 2013 na konsole PlayStation 3 i pecety, potem doczekała się wersji na PS4 i już 13 kwietnia pojawi się beta na nową generację.

A skoro next-gen to i stosowne podrasowanie gry. Square Enix zapowiada ulepszony framrate (choć bez konkretów), rozdzielczość 4K, szybsze ładowanie, wsparcie haptycznych wibracji oraz dźwięk 3D.

Co równie istotnie, progres i postaci, które gracze mają na swoich kontach, będą działać bez problemu. Początkowo nie było wiadomo czy otwarta i darmowa beta trafi poza Japonię, ale Square Enix potwierdza na oficjalnej stronie, że w "Final Fantasy XIV Online" będzie mógł zagrać każdy. Nie wiadomo natomiast do kiedy beta potrwa.

Warto dodać, że wejściu sieciowego FFXIV na nową generację ma towarzyszyć duża aktualizacja 5.5 oraz rozszerzenie zatytułowane "Death Unto Dawn", które ma wprowadzać całą masę nowych wydarzeń i rozwinąć dotychczasową fabułę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)