Film w świecie Warcrafta już za dwa lata - poznacie historię ludzi i orków

Strona głównaFilm w świecie Warcrafta już za dwa lata - poznacie historię ludzi i orków
11.11.2013 15:00
Film w świecie Warcrafta już za dwa lata - poznacie historię ludzi i orków
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Sypnęło wieściami z tego Blizzconu - nie tylko o grach, ale i o z dawna zapowiadanym filmie w świecie gier Warcraft.

bEJhIRIl

Fabuła będzie traktować o ludziach i orkach, opowie ważną historię pierwszego kontaktu obydwu ras. Wczesna wersja scenariusza bardzo dużo czasu poświęcała samym ludziom i Sojuszowi, jednak reżyser - Duncan Jones - kazał wyrównać proporcje. Zanim zabrał się za film zagrał we wszystkie Warcrafty i World of Warcraft, a nawet Lost Vikings, zaś wcześniej dużo czasu spędzał w Ultimie Online.  Ma więc spore pojęcie o świecie tych gier i grach w ogóle. Jednak film tworzony jest także z myślą o widzach, którzy nie znają jeszcze uniwersum Warcrafta.

W filmie pojawią się żywi aktorzy oraz postacie generowane przez komputery - np. orkowie powstali dzięki technice motion capture, nakręcono ludzi, ale już ubranych w kostiumy. Twórcy porównali swój obraz do połączenia "Gry o Tron" i "Avatara". Jednym z celów filmu ma być stworzenie orków, które mogłyby być sympatyczne dla widza. Fani z pewnością docenią, że pojawią się postacie Sir Anudina Lothara, bohatera Sojuszu oraz Durotana, wodza orków, które kojarzy każdy fan uniwersum - na razie nie wiadomo jednak nic o obsadzie. Pewnym problemem jest, że w starszych grach brakowało żeńskich postaci, ale twórcy pracują nad tym, by jakoś to obejść.

Świat ma być dużo bardziej imponujący i większy, niż w grze - w filmie nie trzeba się martwić ilością postaci niezależnych czy swobodą ruchu graczy. Twórcy uważają, że to własnie fantastyczne krainy są głównym bohaterem World of Warcraft, a więc i filmu. Pojawiły się pierwsze szkice koncepcyjne przedstawiające Draenor, Dalaran, Ironforge i Stormwind. Znajdziecie je w galerii.

bEJhIRIn

Nie liczcie jednak na nadmierny realizm i brutalność - film dostanie kategorię PG13, choć twórcy twierdzą, że mocno się ona zmieniła i da się w takiej produkcji pokazać więcej niż kiedyś. Nadal mam w pamięci kuriozalny bezkrwawy "X-men: Origins" Wolverine, więc ciężko mi to sobie wyobrazić.

Na film przyjdzie jeszcze trochę poczekać, bowiem premiera zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku.

Paweł Kamiński

327072262296066090
Udostępnij:
bEJhIRJj