Film o wiedźminie Tomasza Bagińskiego otrzymał 150 tysięcy złotych dofinansowania

Film o wiedźminie Tomasza Bagińskiego otrzymał 150 tysięcy złotych dofinansowania

Film o wiedźminie Tomasza Bagińskiego otrzymał 150 tysięcy złotych dofinansowania
marcindmjqtx
10.10.2014 16:14, aktualizacja: 05.01.2016 15:25

Polski Instytut Sztuki Filmowej nie ma wątpliwości - to będzie "film bardzo dobry".

O tym, że Tomasz Bagiński nakręci nowy film o wiedźminie Geralcie, po raz pierwszy pisaliśmy w połowie sierpnia. Początkowo wydawało się, że nominowany do Oscara za "Katedrę" twórca zrobi to, z czego zasłynął - animację. Tym bardziej, że jego studio, Platige Image, ma już na koncie kilka filmików, które pojawiły się w komputerowych Wiedźminach autorstwa CD Projektu Red. Okazało się jednak, że będziemy mieć do czynienia z pełnometrażowym obrazem z żywymi aktorami.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na ten film. Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał mu dziś dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy złotych (wnioskowano o 200 tysięcy). Komisja w składzie: Jacek Bławut, Michał Oleszczyk i Maciej Pieprzycauznała go za "film bardzo dobry". Do tej pory Wiedźmin Bagińskiego mógł pochwalić się budżetem w wysokości ok. pół miliona złotych.

źródło: http://www.pisf.pl/pl/dotacje/dofinansowane-projekty/2014/po-produkcja-filmowa/priorytet-2-rozwoj-projektu-sesja-3-2014

Na razie nie są znane żadne bliższe szczegóły dotyczące filmu. Wiadomo tylko, że oparty będzie o prozę Andrzeja Sapkowskiego, a nie o grę, a jej autorzy nie są z nim w żaden sposób związani.

[Źródło: PISF]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)