Film na podstawie The Elder Scrolls? Tylko z Peterem Jacksonem

Bethesda nie jest zbyt chętna ekranizowaniu swojej sztandarowej serii RPG. Zmieni zdanie tylko pod wpływem reżysera Władcy pierścieni.

Film na podstawie The Elder Scrolls? Tylko z Peterem Jacksonem

Wraz z Petem Hinesem, wiceprezesem Bethesdy ds. marketingu, przenieśmy się w fantastyczny świat marzeń, gdzie wszystko jest możliwe.

Stwierdził on w wywiadzie dla serwisu Finder. Według niego jest to jedyny przypadek, w którym Bethesda mogłaby zacząć myśleć o ekranizacji. W praktyce jednak studio zainteresowane jest raczej robieniem gier niż myśleniem o podbijaniu Hollywood.

Taking The Hobbits To Isengard 10 hours

Hines ma zresztą również bardzo dobre uzasadnienie takiego podejścia. Tłumaczy, że jego firma jest przywiązana do światów, kreowanych w jej grach, i nie chce oddawać kontroli nad nimi osobom trzecim.

W takim wypadku bowiem, tłumaczy Hines, zawsze dojdzie do jakiegoś rodzaju interpretacji, choćby po stronie reżysera i scenarzysty, którzy nadadzą całej wizji własny charakter. A tego Hines najwyraźniej by nie chciał. Woli, by to jedynie Bethesda i jej pracownicy decydowali o tym, czym jest Fallout, Wolfenstein czy właśnie The Elder Scrolls.

Dodał Hines. Co dzieje się, kiedy twórcy gier chcą robić filmy, zobaczyć można np. w serii Metal Gear Solid.

[Official] MGSV:TPP LAUNCH TRAILER | METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN (EU) PEGI [KONAMI]

Ale mówiąc poważnie – podejście Hinesa wydaje się całkowicie rozsądne. Być może właśnie do takiego wniosku powinni w końcu dojść wszyscy wydawcy, którym marzą się hollywoodzkie miliony. Gry to gry. Działają jako gry, jako filmy albo odbiegają zbyt istotnie od swoich fabularnych założeń albo w ogóle nie dają się oglądać.

W zasadzie jeżeli się zastanowić, to nie ma chyba nawet jednego naprawdę dobrego filmu na podstawie gry wideo. Szybka próba znalezienia takiego i jakiegoś uzasadnienia swojej opinii na podstawie Rotten Tomatoes przynosi bardzo duże rozczarowanie. Silent Hill – 29%. Resident Evil – 33%. Tomb Raider – 19%. Książę Persji – 36%. Warcraft – 28%.

Adaptacje gier, które – wydaje nam się – są zupełnie w porządku, są takie tylko w porównaniu. Znosimy je, bo przy osiągnięciach Uwe Bolla czy innych podobnych nieporozumieniach wydają się przynajmniej nieobraźliwe dla widza. Formalnie poprawne. Daje się je oglądać. Ale trudno powiedzieć o nich coś bardziej pozytywnego.

I nawet ten pierwszy Mortal Kombat nie był dobry (32%). Przykro mi to pisać, ale to prawda.

ASSASSIN'S CREED - Official Trailer 1

Tymczasem o Hollywood wciąż bardzo poważnie myśli najwyraźniej Ubisoft. Na razie z romansu francuskiego wydawcy i fabryki marzeń wyszedł wspomniany już „przyzwoity” Książę Persji. Ten pierwszy wydaje się być jednak przekonany, że stać go na więcej. W tym roku zobaczymy kinową adaptację serii Assassin's Creed z zupełnie nową fabułą i niezłą obsadą – m.in. Michael Fassbender i Marion Cotillard. Kolejnym projektem Ubisoftu będzie zaś ekranizacja The Division.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbethesdathe elder scrolls

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.