FIFA 21: Dariusz Szpakowski już nagrywa swoje kwestie

FIFA 21: Dariusz Szpakowski już nagrywa swoje kwestie

FIFA 21: Dariusz Szpakowski już nagrywa swoje kwestie
Adam Bednarek
12.05.2020 15:04

W tym roku nic się nie zmieni. Ale co zrobi EA Sports, gdy Szpakowski przejdzie na emeryturę?

W "Misji Futbol", programie nadawanym przez Kanał Sportowy (via Eurogamer), Dariusz Szpakowski potwierdził, że będzie komentatorem w FIFA 21.

Na razie nagrywa kwestie sam. Jacek Laskowski również wystąpi w kolejnej edycji, ale póki co ze względu na koronawirusa nie ma wspólnych nagrań.

"Sporo nowości będzie, ale nie mogę niczego zdradzać" - przyznał komentator TVP.

Niby obecność Dariusza Szpakowskiego w FIFA 21 nie może być zaskoczeniem. Duet komentuje w grze od lat, więc dlaczego w tym roku miałoby być inaczej? Nie da się jednak ukryć, że coraz częściej przebąkuje się o możliwej emeryturze legendy sportowego dziennikarstwa. Sam dyrektor TVP Sport niedawno mówił:

Euro, jak wiemy, przesunięto, więc niewykluczone, że temat ewentualnego odejścia Szpakowskiego z roli komentatora TVP również odłożono.

Oczywiście fakt, że Dariusz Szpakowski nie komentowałby meczów w Telewizji Polskiej, nie musiałby oznaczać, że przestałby współpracować z polskim oddziałem EA Sports. Swego czasu współkomentatorem polskiej wersji FIFY był Włodzimierz Szaranowicz, który raczej nie był kojarzony z piłką nożną i nikomu to nie przeszkadzało. A przynajmniej do czasu.

Według dyrektora TVP Sport Dariusz Szpakowski nie zniknąłby z telewizji - nadal pojawiałby się w studiu jako ekspert. Ale mieć czynnego komentatora w obsadzie, a emerytowaną legendę - to jednak różnica. I nie wiadomo, czy dla EA Sports z wizerunkowego punktu widzenia musiałoby to być korzystne.

Jak nie Szpakowski to kto?

Warto się zastanowić, kto w przyszłości mógłby zastąpić Szpakowskiego w serii FIFA. Polski oddział EA Sports już współpracuje z Tomaszem Smokowskim, byłym komentatorem C+, który niedawno rozstał się z Polsatem. Obecnie Smokowski wraz z Mateuszem Borkiem (oraz Michałem Polem i Krzysztofem Stanowskim) współtworzą Kanał Sportowy.

Z kolei Mateusz Borek był wymieniany przez dyrektora TVP Sport jako "możliwy" następca Szpakowskiego. Były komentator Polsatu stwierdził niedawno, że być może już nigdy nie będzie komentował spotkań piłkarskich. Ale niektórzy plotkują - choć bardziej na zasadzie marzeń - współpracę Borka z TVP, właśnie przy okazji Euro. Na "liście życzeń" kibiców był wspomniany wcześniej Smokowski. Być może angaż w TVP otworzyłby drzwi do współpracy z EA Sports, które przecież "rekrutuje" komentatorów Telewizji Polskiej. Jacek Laskowski to także komentator TVP.

To rzecz jasna dywagacje, bo w tym roku, co potwierdził Szpakowski, będzie po staremu.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)