FIFA 15 - nowy zwiastun oraz szokująca wiadomość. Nie będzie ligi i piłkarzy z Brazylii

FIFA 15 - nowy zwiastun oraz szokująca wiadomość. Nie będzie ligi i piłkarzy z Brazylii
marcindmjqtx

01.08.2014 13:08, aktual.: 05.01.2016 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

EA potwierdziło, że w grze nie znajdziemy żadnego piłkarza z ligi brazylijskiej.

To pierwszy zwiastun, który napawa mnie nadzieją, że rzeczywiście może być lepiej niż w poprzedniej odsłonie serii. Nick Channon, starszy producent FIFY 15, opowiada, jakim zmianom uległy reakcje piłkarzy na nasze polecenia oraz jak zachowuje się ulepszona fizyka piłki.

Duży nacisk położono na personalizację stylu gry najpopularniejszych zawodników. Od teraz Messi będzie dryblował inaczej niż Ronaldo, inaczej strzelał i koncentrował się grze swoją lepszą nogą. Poprawiona fizyka piłki (no w końcu!) pozwoli rotacji rzeczywiście wpływać na jej ruch w powietrzu, ułatwić bądź utrudnić przyjęcie lub rozegranie na jeden kontakt. Podobno ulepszono również zachowanie obrońców i walkę o przejmowanie piłki, ale w to nie uwierzę, dopóki sam tego nie sprawdzę.

Drugą ważną informacją jest brak drużyn z niepisanej ojczyzny futbolu. Co więcej, nie tylko drużyn, ale i wszystkich zawodników występujących w lidze brazylijskiej. EA wystosowało już oficjalny komunikat wyjaśniający zaistniałą sytuację:

Z powodu zmiany zasad, na jakich licencjonowani są zawodnicy ligi brazylijskiej, nie udało  nam się osiągnąć porozumienia w kwestii jej obecności w grze FIFA 15. Zdajemy sobie sprawę, że wielu z naszych fanów nie będzie zadowolonych z tego faktu, ale na szczęście byliśmy w stanie zapewnić obecność reprezentacji Brazylii oraz Brazylijczyków występujących w innych ligach. Dziękujemy za wasze zrozumienie oraz pozostajemy otwarci na dalsze rozmowy z posiadaczami odpowiednich praw. To bardzo smutna wiadomość. Szczególnie dla ludzi, którzy od zawsze prowadzili drużyny złożone z brazylijskich piłkarzy. Osobiście wyraźnie odczuję brak takich zawodników jak Pato, Ronaldinho czy Elano oraz wielu świetnych srebrnych kart. Ciekawi mnie, jak prezentuje się sytuacja Kaki, który został kupiony przez Orland City z amerykańskiej MLS, a następnie wypożyczony na pół roku do Sao Paulo. Niedobrze.

Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że już nie mogę się doczekać, kiedy nowa FIFA znajdzie się w napędzie mojej konsoli. Czternastkę trapiły błędy, które zwiastuny kolejnej części obiecują naprawić. Tak jak co roku. Niestety to, co widzimy później na boisku, niekoniecznie wygląda tak jak powinno.

Premiera FIFA 15 już pod koniec września, na PC, PS3, PS4, Xboksa 360, Xboksa One, Wii, 3DS-a i Vitę.

Oskar Śniegowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)