Farathan na nowym nagraniu. Polska gra, która inspiruje się serią Gothic

Farathan na nowym nagraniu. Polska gra, która inspiruje się serią Gothic25.04.2022 10:54
Farathan
Farathan
Źródło zdjęć: © Steam

Indie RPG prosto z Polski. Farathan to produkcja oferująca duży i otwarty świat, w którym czuć ducha takich gier jak Gothic czy Risen. Twórcy podzielili się z graczami nowym materiałem, który podsumowuje postępy prac.

O Farathan jest całkiem głośno od pewnego czasu. Gra niewielkiego studia dość szybko została ochrzczona mianem "polskiego Gothica". Nie ma w tym nic dziwnego. Po pierwsze, oglądając dostępne materiały, da się poczuć ducha tej serii. Sami twórcy (polskie małżeństwo) nie ukrywają, co stanowi dla nich inspirację i do czego dążą w swojej pracy.

1. Chcemy być grą jak: Gothic, Risen, Elex - w znaczeniu pewnego typu RPGów

2. Lubimy Skyrim ale nie chcemy być grą jak Skyrim. Ponadto, nie chcemy być nawet jak Wiedźmin 3 - Po prostu uważamy, że jest to jedna z najlepszych gier na rynku i stanowi wzór do naśladowania w kwestiach jakości i budowania przeżycia gracza.

Farathan Studio

Farathan Studio podzieliło się z fanami nowym materiałem, który jest swego rodzaju podsumowaniem najnowszych postępów. Na nagraniu widzimy, jak bohater przemierza średniowieczne miasto.

Gra, według wstępnych założeń, ma zadebiutować 15 października na platformie Steam, w ramach wczesnego dostępu. Należy pamiętać, że jest to gra niskobudżetowa. Nie oznacza to wcale, że należy z miejsca przekreślić Farathan, trzeba pamiętać, że ambitny projekt gry RPG z otwartym światem jest realizowany przez dwuosobowe studio.


Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)