Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Far Cry 5 i jego pierwsze, dość nieoczywiste zajawki

Strona głównaFar Cry 5 i jego pierwsze, dość nieoczywiste zajawki
23.05.2017 10:46
Far Cry 5 i jego pierwsze, dość nieoczywiste zajawkiFar Cry 5 i jego pierwsze, dość nieoczywiste zajawki
Adam Piechota
Adam Piechota
bDyYouva

Bo, jak zobaczycie, to wcale nie musi być Dziki Zachód.

bDyYouut

A miało być tyle westernów, no patrzcie. Wygląda na to, że jedyną grupką graczy, która rzeczywiście będzie miała szansę na pojedynek w południe, są pecetowcy, bo to dla nich przecież powstaje Wild West Online. Red Dead Redemption, CO TOTALNIE ZASKOCZYŁO WSZYSTKICH, zostało przesunięte na 2018 rok. Jak każda duża gra od Rockstar. I dobrze będzie, jeśli na jednym opóźnieniu się zakończy, bo przecież Grand Theft Auto V zaliczyło więcej niż jedno. A Far Cry 5 - domniemany western od Ubisoftu? Tutaj wszystko zgodnie z planem. Ale uwaga - to chyba nie będzie western.

Pamiętacie, jak narzekaliśmy na zajawki zajawek przed pokazaniem światu Watch Dogs 2? To znowu się dzieje. Ale tym razem jest dużo ciekawiej. Do sieci trafiły cztery filmiki z jednym hasłem: "Witamy w Hope County", mające przygotowywać nas na piątkowe, dużo większe ogłoszenie Far Cry 5. Wspólny motyw wszystkich czterech - piękny krajobraz rodem ze (współczesnej raczej) Montany i jakiś niepokojący, makabryczny element. W pięknym potoku zobaczycie zwłoki, chłopak biegnący przez pole dostanie kulkę w plecy, a w kościele, przez który podejrzewaliśmy setting Dzikiego Zachodu, w dzwon bije się... głową wroga.

Gwoli ścisłości - żaden z tych materiałów nie sugeruje w dobitny sposób czasów współczesnych. To po prostu moje, i tysiąca internautów, wrażenie. Za to groteska, jaką ocieka hrabstwo Hope, bardzo mi odpowiada. Po wyluzowanej "czwórce" wrócimy do nieco mroczniejszej stylistyki? Z przyjemnością. Dawno nikt nie próbował ponownie zdefiniować szaleństwa. Proszę, i zaczynam się głowić. Czyli ta akcja wypadła dużo lepiej niż telefon Marcusa. Przekonamy się w piątek. Teraz stawiam browarka, że trafimy do dziczy, owszem, ale w naszych czasach.

bDyYouuv

Far Cry 5 ma się ukazać do końca roku fiskalnego, czyli ostatniego dnia marca 2018 roku. Ale wątpię, by Ubisoft chciał ryzykować bezpośrednią rywalizację z Red Deadem. Francuski gigant ma teraz bardzo napięty grafik, bo przecież niebawem dowiemy się więcej o nadchodzącym Assassin's Creed i drugim The Crew. The Crew to szczególnie moja bajka. Skoro w pierwowzorze ścigaliśmy się po całym USA, teraz czas na... Europę? Huh!

Adam Piechota

bDyYouvr