FAQ - Prince of Persia Zapomniane Piaski

FAQ - Prince of Persia Zapomniane Piaski
marcindmjqtx

06.05.2010 18:00, aktual.: 12.01.2016 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o nowym Prince of Persia.

Jako bonus - wprowadzenie do gry, tylko u nas.

Co to za gra? Wydana w zeszłym roku gra Prince of Persia bezceremonialnie zrywała z trylogią Piasków Czasu (w skład której wchodziły Piaski Czasu, Dusza Wojownika i Dwa Trony). Zapowiedziane pod koniec ubiegłego roku Zapomniane Piaski będą stanowiły jej kontynuację, a dokładniej rzecz biorąc - uzupełnienie. Akcja toczy się bowiem pomiędzy dwiema pierwszymi grami z trylogii. Z czym to się wiąże?

W PoP Zero w trakcie walk można było spokojnie zjeść obiad, nie przerywając rozgrywki. W Zapomnianych Piaskach będziemy musieli cały czas uważać, bo gra ma być trudna. Prowadzący pokaz skwitował to, mówiąc: 'wy lubicie w tej grze ginąć, a my lubimy was zabijać'. I będą zabijać, choć bezkrwawo i bez rozrąbywania na kawałki - nowy Prince będzie miał PEGI 16. Nasze drugie wrażenia znów potwierdziły, że fani poprzedniej trylogii nie mają się, o co martwić. Będzie naprawdę trudno, o czym znów zaświadczał Tadeusz: Trzeba przyznać, że projektanci poziomów mieli chyba wyjątkowo sadystyczny okres w życiu, bo niektóre ich pomysły są iście szatańskie. Zaczyna się jak zwykle powoli - ot, tu jedna mała fontanna, która po zamrożeniu tworzy brakującą żerdź, tam ściana wody, która pozwala przebiec na drugą stronę przepaści. A w chwilę potem sekwencja, która wymaga zamrożenia czasu przy pierwszym skoku, odmrożenia go na chwilę w trakcie lotu by przelecieć przez wodospad, natychmiastowego ponownego zamrożenia, akurat tak, aby zdążyć się złapać fontanny, która wytrysnęła, gdy tylko minęliśmy poprzednią ścianę wody, a na koniec skoku na kolejny (ciągle zamrożony) wodospad i wbiegnięcia po nim do góry. Brzmi skomplikowanie? W praktyce jest tak samo. Dla mnie to zdecydowana zaleta. Testowaliśmy wersje PS3/360, ale również i inne prezentują się ciekawie. Posiadacze Wii dostaną nową fabułę oraz sterowanie dostosowane do możliwości konsoli, oraz bardzo ładną grafikę. Na PSP trójwymiar zostanie zastąpiony przez rzut izometryczny, a rozgrywka będzie bardziej przypominała klasyczne odsłony Prince of Persia, oczywiście z zachowaniem współczesnych standardów oprawy.

Polskie wydanie Gra na 360, PS3 i PC zostanie wydana w dwóch wersjach - zwykłej i kolekcjonerskiej. Kupując tę drugą, dostaniemy między innymi Prince of Persja Classic z Xbox LIVE Arcade/PlayStation Network (kupując kolekcjonerkę w wersji PC dostaniemy Piaski Czasu). Dodatkowo wszystkie one wraz z wersją PSP będą sprzedawane w polskiej wersji językowej.

Data premiery: 21 maja na konsole, 11 czerwca na PC

Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, PC, PSP, Wii, DS

Cena: 229,90zł w wersjach na konsole, 119,90zł w wersji na PC

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)