FAQ: Medal of Honor

FAQ: Medal of Honor

marcindmjqtx
11.10.2010 23:17, aktualizacja: 15.01.2016 15:46

Już w najbliższy piątek odbędzie się polska premiera nowego Medal of Honor. Wtedy też przekonamy się, czy EA - wspierane przez szwedzkie DICE - uda się dogonić konkurencję, która, w ciągu trzech lat przerwy w publikacji gier spod szyldu MoH, zdążyła zdominować rynek. Przed premierą warto podsumować dotychczasowe informacje o grze.

Tło fabularne Nowy Medal of Honor jest zapowiadany jako restart cyklu, więc zmiana scenerii nie powinna dziwić. Twórcy porzucili pola walk II wojny światowej na rzecz współczesnego konfliktu w Afganistanie. W grze wcielimy się w żołnierzy należących do znanych amerykańskich formacji - Tier-1 i Rangers. Dwutorowe prowadzenie narracji znamy już z kilku FPS-ów i tam sprawowały się dobrze, więc zapewne podobnie będzie i w przypadku nowego MoH-a.

Opowiedziana tu historia ma być nie tylko prowodyrem napędzającym kolejne misje, ale - co podkreślają twórcy - odegra tu ważną rolę. EA postawiło na fabułę - twórcy rzucili tu fikcyjne postaci do realnego konfliktu, podkreślając ciężar wojny oraz uczucia żołnierzy.

Medal of Honor Single-Player E3 Trailer (HD)

Najważniejsze cechy 1. Autentyzm - EA zarzekało się, że dołożono wszelkich starań, aby ich gra była realistyczna. Autorzy podjęli współpracę z amerykańską armią (w tym z oddziałem Tier-1 - tak, ta jednostka naprawdę istnieje). Po wielu godzinach spędzonych na poligonie, nagrywaniu animacji motion capture i rozmowach z żołnierzami udało im się - podobno - możliwie jak najlepiej odwzorować zarówno bezpośrednie pole walki, jak i realia współczesnej wojny w ogóle. Większość akcji, w których weźmiemy udział, zostało stworzonych na podstawie realnych wydarzeń. Tym samym nowy Medal of Honor będzie najbrutalniejszą odsłoną serii.

2. Narracja - o ile w zeszłorocznym Modern Warfare 2 pocięta narracja była chaotyczna i nieprzemyślana, tak "Elektronicy" stawiają tutaj zarówno na samą historię, jak i sposób jej opowiedzenia. Gra, jak już wspomniałem, ma ukazywać losy żołnierza podczas wojny; twórcy mówią wręcz o hołdzie dla wojskowych.

3. Multiplayer - choć wersja beta miała wiele wad, to mimo wszystko DICE jeszcze nigdy nie zawiodło oczekiwań graczy. Udostępniony do testów kod to wczesna wersja, na którą Szwedzi na bieżąco nanosili poprawki. Po tych kilku miesiącach wiele mogło się zmienić (i zapewne się zmieniło), więc warto się temu trybowi przyjrzeć.

Medal Of Honor - E3 2010 - Multiplayer Gameplay - PS3/Xbox360

Wersja językowa: polska (kinowa), na wszystkich platformach

Cena: konsole - 229 zł, PC - 149 zł

Data premiery: 15 października

Kamil Bogusiewicz

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)