Fanowski mod do Ghost Recona obiecuje realizm absolutny
Ghost Recon: Heroes Unleashed to w zasadzie cały zestaw modyfikacji i usprawnień do oryginalnego Ghost Recona, który powstawał przez ostatnie 15 lat. Jego autor jest przekonany, że prace zbliżają się ku końcowi i udostępnia w sieci wersję beta.
17.11.2016 17:00
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Apex, bo takim pseudonimem posługuje się autor moda, rozpoczął prace nad nim krótko po premierze gry w 2001 roku. Teraz, z okazji 15-lecia jej wydania, postanowił podzielić się efektami swojej pracy ze światem.
Pisze na oficjalnym forum Ghost Recona autor modyfikacji, Apex. Dodaje, że pakiet udostępniany jest na razie w wersji beta, a ostateczną datą wydania pozostaje: „kiedy zostanie ukończony”.
Pierwsze, wczesne wersje modyfikacji pojawiły się w sieci już w 2008 roku. Od tamtego czasu zdecydowanie się rozrosła. Aktualnie zajmuje 20 GB (skompresowane w 7-GB paczkę do ściągnięcia), rozłożone na ponad 125 tysięcy plików. W jej skład wchodzą usprawnienia audio-wizualne gry, mnóstwo dodatków zwiększających realizm, a także ponad 400 broni i elementów wyposażenia, ponad 100 pojazdów wojskowych i cywilnych, ponad 1000 modeli postaci i ponad 100 trybów gry dla pojedynczego i wielu graczy.
Apex obiecuje, że wszystkie występujące w modyfikacje bronie zachowują się dokładnie tak samo jak ich rzeczywiste odpowiedniki pod względem celności, efektywności i obsługi. Sztuczna inteligencja komputerów przeciwników ma być do tego przerażająco skuteczna, jedna kula wystarczy, żeby zabić, a gracz musi sobie radzić bez apteczek czy ułatwiających rozgrywkę wskaźników na ekranie.
Pakiet w wersji beta ściągnąć można spod tego adresu i z całą pewnością jest to niezły argument za wróceniem do pierwszego Ghost Recona. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że nawet po „usprawnieniach oprawy graficznej” wciąż jest to gra z 2001 roku, ale jeżeli przymkniecie oko na niedoskonałości graficzne…
Jedno jest pewne – rozmiar i zawartość pakietu robią wrażenie. Można go ściągnąć spod tego adresu.
Dominik Gąska