Fanowski mod do Ghost Recona obiecuje realizm absolutny

Fanowski mod do Ghost Recona obiecuje realizm absolutny

Fanowski mod do Ghost Recona obiecuje realizm absolutny
17.11.2016 17:00

Ghost Recon: Heroes Unleashed to w zasadzie cały zestaw modyfikacji i usprawnień do oryginalnego Ghost Recona, który powstawał przez ostatnie 15 lat. Jego autor jest przekonany, że prace zbliżają się ku końcowi i udostępnia w sieci wersję beta.

Apex, bo takim pseudonimem posługuje się autor moda, rozpoczął prace nad nim krótko po premierze gry w 2001 roku. Teraz, z okazji 15-lecia jej wydania, postanowił podzielić się efektami swojej pracy ze światem.

Pisze na oficjalnym forum Ghost Recona autor modyfikacji, Apex. Dodaje, że pakiet udostępniany jest na razie w wersji beta, a ostateczną datą wydania pozostaje: „kiedy zostanie ukończony”.

325636844882834034

Pierwsze, wczesne wersje modyfikacji pojawiły się w sieci już w 2008 roku. Od tamtego czasu zdecydowanie się rozrosła. Aktualnie zajmuje 20 GB (skompresowane w 7-GB paczkę do ściągnięcia), rozłożone na ponad 125 tysięcy plików. W jej skład wchodzą usprawnienia audio-wizualne gry, mnóstwo dodatków zwiększających realizm, a także ponad 400 broni i elementów wyposażenia, ponad 100 pojazdów wojskowych i cywilnych, ponad 1000 modeli postaci i ponad 100 trybów gry dla pojedynczego i wielu graczy.

Apex obiecuje, że wszystkie występujące w modyfikacje bronie zachowują się dokładnie tak samo jak ich rzeczywiste odpowiedniki pod względem celności, efektywności i obsługi. Sztuczna inteligencja komputerów przeciwników ma być do tego przerażająco skuteczna, jedna kula wystarczy, żeby zabić, a gracz musi sobie radzić bez apteczek czy ułatwiających rozgrywkę wskaźników na ekranie.

325636844883030642

Pakiet w wersji beta ściągnąć można spod tego adresu i z całą pewnością jest to niezły argument za wróceniem do pierwszego Ghost Recona. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że nawet po „usprawnieniach oprawy graficznej” wciąż jest to gra z 2001 roku, ale jeżeli przymkniecie oko na niedoskonałości graficzne…

Jedno jest pewne – rozmiar i zawartość pakietu robią wrażenie. Można go ściągnąć spod tego adresu.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)