Fani Castlevanii, baczność! Spin-off Bloodstained debiutuje w przyszłym tygodniu

Fani Castlevanii, baczność! Spin-off Bloodstained debiutuje w przyszłym tygodniu

Fani Castlevanii, baczność! Spin-off Bloodstained debiutuje w przyszłym tygodniu
Adam Piechota
14.05.2018 16:28, aktualizacja: 14.05.2018 17:09

Wygląda, jak gdyby ktoś go zgrał wprost z żółtej dyskietki.

Przepraszam, ale gdy ja widzę cokolwiek tak podobnego do ośmiobitowej Castlevanii, to moje serce maksymalnie przyspiesza. I w tym momencie jestem pewny, że nawet jeśli wyczekiwany przez graczy od tylu lat Bloodstained: Ritual of the Night nie spełni rozhype’owanych marzeń publiczności, da światu przynajmniej niesamowitego spin-offa. Dodatkowo nie przekładanego w nieskończoność, tylko czyhającego dosłownie za winklem. Poznajcie Bloodstained: Curse of the Moon. Pojarajcie się z nami.

Bloodstained: Curse of the Moon Official Trailer

Podejrzewam, że wielu, podobnie jak ja, zapomniało, że jednym z celów oryginalnej kampanii Ritual of the Night była pikselowata kontynuacja. Ritual pod każdym względem przypomina „duchowego spadkobiercę” Symphony of the Night, podczas gdy Curse of the Moon nawiązuje dialog z NES-owską, oryginalną Castlevanią (nawet jeśli tytułem przypomina o przenośnym Circle of the Moon). Nie jestem pewny, czy twórcy chcieli debiutować ze spin-offem przed podstawową pozycją, lecz tak właśnie będzie. „Klątwa księżyca” zadebiutuje 24 maja na PS4, Vicie, Xboksie i pecetach w cenie odpowiadającej dziesięciu dolarom. Niestety, chwilowo ani słowa o wersji switchowej.

325533147024732786

Słowem - w tym roku z Castlevanią może stać się najwięcej dobrego od wielu smutnych lat. Nawet jeśli będzie ona debiutować albo na Netfliksie, gdzie niebawem zobaczymy kontynuację zaskakująco udanej serii, albo w grach, ale pod innym tytułem. Zakładając, że Igarashi spełni swoją obietnicę i dokończy „prawdziwe” Bloodstained w najbliższym czasie. Tak czy inaczej - jest fajnie. A Konami? Konami wydaje mobilne nie-wiadomo-co, żeby zarobić trochę łatwej kasy. Normalka.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)