Fan naprawia pecetową wersję Automaty

Nier-ealnie dobra robota. Szkoda, że odwalona za kogoś.

Fan naprawia pecetową wersję Automaty
Adam Piechota

27.03.2017 12:07

Granie w jRPG-i na pececie? Oczywiście. Wbrew pozorom - wielu tamtejszych graczy jest zainteresowanych orientalnym podejściem do gatunku. Szkoda tylko, że dostają słabe porty. Bo dla większości Japończyków branża komputerowa to grunt całkowicie niezbadany. Dobrze, że w ogóle próbują. Ale potem wychodzą takie rodzynki, jak Nier: Automata. Gra tak źle zoptymalizowana (a przy okazji tak bardzo warta Waszej uwagi), że potrzebowała pomocy od kogoś lepiej ogarniętego od developerów. Czyli gracza, a co.

Jak donosi Kotaku, naprawą Automaty zajął się Steamowiec Kaldaien. Jego mod FAR (Fix Automata Resolution) nie tylko poprawia rozdzielczość gry na rzeczywiste 1080p, gdy normalne wydanie gry "rozciągało" zaledwie 900p, lecz również walczy z fatalnymi spadkami animacji, a zatem grzechem, na jaki nie powinna sobie pozwalać żadna gra studia Platinum. Ludzie, którzy zainstalowali fanowską łatkę, mówią o skoku z trzydziestu na pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt klatek na sekundę.

Obraz

Brzmi jak rzecz, bez której nawet nie powinno rozpoczynać się zabawy z Nierem na PC, prawda? Prawda, dlatego warto sobie stąd FAR pobrać. Ciekawe, że japońscy twórcy gier tak gardzą rynkiem Rasy Panów (ale ugruntowane jest to w ich kulturze, gdzie zawsze brakowało miejsca na komputery osobiste, wybaczcie im), podczas gdy łaskawa rzesza graczy nie tylko czeka na premiery japońskich gier poza konsolami, lecz także odwala brudną robotę przy optymalizacji. Za darmo. Tylko po to, by więcej osób mogło cieszyć się jedną z najbardziej wyjątkowych produkcji tego roku. Brawo. Lub... robić takie gify.

Kaldaiena potrzebowałbym też na "starym" PS4, które z Automatą nie radzi sobie równie dobrze, co jego "prosiakowy" braciszek.

Adam Piechota

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsquare enixsteam
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.