Fallout New Vegas: Na konsolach po angielsku, na PC z napisami

Fallout New Vegas: Na konsolach po angielsku, na PC z napisami22.07.2010 12:56
Fallout New Vegas: Na konsolach po angielsku, na PC z napisami
marcindmjqtx

Możecie już przestać zastanawiać się, jaką wersję Fallout New Vegas wybrać. Pecetowa wersja gry zostanie w Polsce wydana w oryginalnej wersji językowej z możliwością włączenia polskich napisów. Konsolowcy tej możliwości będą pozbawieni. Szkoda, bo jednak napisy w grze, w której spotyka się tyle postaci na pewno by się przydały. Na pocieszenie Cenega podesłała nam krótki wywiad z Brianem Mazem - człowiekiem, który stworzył Vault Boya. Najciekawsze fragmenty znajdziecie poniżej.

Jak dostałeś się do branży? Masz jakąś podpowiedź jak się do niej przebić? Do branży dostałem się w 1993 - wtedy było to o wiele łatwiejsze. Dosłownie odpowiedziałem na ulotkę, którą znalazłem w swoim lokalnym sklepie z komiksami. Jeżeli chodzi o radę, to mam jedną: po prostu wierzę w to, że drogą do branży jest poznać kogoś kto już w niej pracuje. Prawie każda praca jaką do tej pory miałem, łącznie z tymi, które nie były związane z grami, dostałem dzięki temu że znałem kogoś kto już to robi.

Co do tej pory było najważniejszym wydarzeniem w twojej karierze?

Współtworzenie postaci z Chrisem Avellonem, która nazywała się Darth Nihilus w Star Wars: KOTOR II. Postać posiada swoją figurkę, występuje w wielu mediach związanych z Gwiezdnymi Wojnami, fani przebierają się za tą postać i była omawiana przez wiele tygodni w programie radiowym Howarda Sterna. Ta postać była moimi 15 minutami chwały.

Pamiętasz jak to było, gdy pierwszy raz usiadłeś do rysowania Vault Boy'a?

Ogólnie rzecz biorąc, było to moje pierwsze zadanie po dołączeniu do Black Isle Studios, więc robiłem tylko to, co mi kazano. Aczkolwiek pamiętam, że spadł mi kamień z serca, że zostałem poproszony o zrobienie czegoś, co umiałem zrobić z łatwością. To sprawiło, że stres się trochę zmniejszył.

Jaki jest twój ulubiony obrazek Vault Boy'a z tych, które stworzyłeś?

Tylko jeden? Narysowałem ich ponad 200. Mam wiele ulubionych - betrayer, married, virgin i gecko skinning dla przykładu.

Maciej Kowalik

327003137062430999
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)