Fable 3: Kingmaker - gra z geolokalizacją

Fable 3: Kingmaker - gra z geolokalizacją02.10.2010 15:48
marcindmjqtx

Fable III: Kingmaker to ciekawy pomysł na wykorzystanie geolokalizacji, znanej z takich serwisów jak chociażby foursquare i zarazem nowy wymiar gier miejskich.

Foursquare to jeden z najpopularniejszych serwisów geolokalizacyjnych. Za jego pomocą logujemy się w danych miejscu za pomocą naszego telefonu z GPSem. W zamian za to możemy zdobywać osiągnięcia, wirtualne i rzeczywiste nagrody, jak chociażby zniżki w niektórych sklepach czy barach.

Ten pomysł wykorzystano przy projektowaniu Fable III: Kingmaker. Jak możecie zobaczyć na wideo poniżej, celem gry jest zdobywanie wirtualnych pieniędzy, które potem będziemy mogli przesłać do wersji Xboksowej.

Jak się gra? Po zalogowaniu się www.Fable3Kingmaker.com i wybraniu jednej ze stron (buntownicy, albo rządowi) za pomocą geolokacji ustawiamy swoje flagi w swoim mieście. Kto ma ich więcej ten dostaje je pod swoje władanie. Za udział dostajemy wspomniane już wyżej pieniądze, które możemy wykorzystać w grze.

Fable III Kingmaker

Fable 3: Kingmaker pojawi się na Windows Phone 7, iPhone, Androida i Symbiana. Aplikacja będzie darmowa. Premiera 4 października.

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)