F1 2020 nie zapomina o legendzie. Wypuszcza DLC na cześć Michaela Schumachera

I jest to DLC, które nie budzi kontrowersji. Wręcz przeciwnie, zasługuje na pochwałę.

F1 2020 nie zapomina o legendzie. Wypuszcza DLC na cześć Michaela Schumachera
Adam Bednarek

10.08.2020 16:30

Choć na początku też tak pomyślałem. Od razu przypomniało mi się limitowane wydanie NBA 2K21, wykorzystujące wizerunek zmarłego Koby'ego Bryanta. Oczywistym jest, że wielu fanów NBA chciałoby mieć na swojej półce taką okładkę. Tymczasem sposobem na to, aby ją zdobyć, jest kupno najdroższej wersji. Niefajne.

Na szczęście rozszerzenie na cześć Michaela Schumachera - czyli "specjalne przedmioty, które można kupić w grze: malowanie samochodu, animacja na podium, kask, rękawice, kombinezon i plakietka" - nie zostaje wydane w celach czysto zarobkowych. Co nie znaczy, że jest za darmo.

Po prostu zysk ze sprzedaży tych wirtualnych przedmiotów zostanie przekazany bezpośrednio do fundacji Keep Fighting, założonej przez rodzinę kierowcy. Cały zysk - nic nie idzie do kieszeni twórców czy wydawcy.

Owszem, pamiętam, że F1 2020 też doczekało się wydania Edycji Deluxe Schumacher, skupiającej się na karierze kierowcy, które kosztowało więcej niż "zwykła" wersja. Ale przynajmniej DLC niesie charytatywne, ważne przesłanie, więc chociaż za ten ruch można Codemasters pochwalić.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.