Eye of Judgment - Kamera nie czyta kart!

Nie należy panikować, tylko na spokojnie przeczytać ten krótki poradnik i zapewniam, że wszystko będzie chodziło cacy. Najczęstszym powodem, przez który kamera nie czyta kart, jest źle ustawiony w grze rodzaj światła. Mogą się też przydarzyć inne niespodzianki i o nich też postaram się napisać. Wbrew pozorom temat nie jest błahy, gdyż czasem te kilkanaście sekund, gdy kamera męczy się z odczytem karty, może zaważyć na naszej przegranej. Zapraszam do lektury.

Eye of Judgment - Kamera nie czyta kart!
marcindmjqtx

Pierwszą rzeczą, którą powinniście zrobić jeszcze przed odpaleniem gry, to przekręcić obiektyw tak, aby biała plamka, która się na nim znajduje, była w pozycji niebieskiej kropki na obudowie. Wtedy kamera nie jest ustawiona na zoom, tylko na szeroki kąt i tylko wtedy potrafi objąć swoim widzeniem wszystkie pola na macie. Aby to jasno wytłumaczyć - trzymamy kamerkę centralnie w naszą stronę, a obiektywem kręcimy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Teraz możemy odpalić grę i bawić się ustawieniami.

W menu głównym wchodzimy do Options, dalej klikamy Camera Settings i przechodzimy krzyżykiem do miejsca, w którym będzie możliwość ustawienia pozycji kamery względem ekranu. Mamy cztery możliwości, gdyż mata ma cztery boki i przy każdym z nich kamera może być ustawiona. Jest to wygodne, bo możemy dopasować położenie tak, aby nam nie przeszkadzała, nie zasłaniała itd. D-padem wybieramy położenie jakie nam pasuje i dokładnie tak samo na macie umieszczamy stojak. Zatwierdzamy krzyżykiem.

Kolejne ustawienia wyświetlą nam siatkę dziewięciu pól oraz w tle pokażą matę. Musimy kamerką pojeździć i pokręcić tak, aby paski narysowane na macie pokryły się mniej więcej z siatką na ekranie. Wtedy będziemy mieli pewność, że wszystkie pola będą widoczne na całym swoim obszarze, a co za tym idzie, nie będzie problemu z czytaniem kart.

Dochodzimy do ostatniego, najważniejszego ekranu. Teraz w górnym prawym rogu mamy podgląd na wszystkie pola, a z lewej strony mamy możliwą zmianę ustawień odświeżania oraz trybów oświetlenia. Aby cała operacja przeszła sprawnie, połóżcie na macie w dwóch narożnych, przeciwległych polach karty niebieską i zieloną. Dlaczego te kolory? Gdyż właśnie z tymi dwoma kolorami kart, kamera ma zazwyczaj największe problemy. Jeśli w danej chwili ustawienia światła są ok, wtedy na obu kartach na ekranie pojawi się niebieski punkt. Oznacza to, że karty są dobrze czytane. Jeśli jednak punkt będzie tylko na jednej karcie, będzie migał, albo nie będzie go wcale, wtedy z lewej strony musimy kombinować światłem. Wybieramy rodzaj światła - warm, dark, light. Wybieramy tez kolor światła - white, blue. Kombinujemy do tej pory, aż na obu kartach pojawi się niebieska plamka. Gdy się pojawi zatwierdzamy krzyżykiem, a konsola zapisze te ustawienia i za każdym razem po odpaleniu gry je uwzględni.

UWAGA! Pamiętajcie, że ustawienia podczas gry w dzień są zupełnie inna niż w nocy. Jeśli zmieni się pora dnia, trzeba operację zmiany oświetlenia powtórzyć i ponownie zapamiętać.

Mam nadzieję, że teraz już nigdy nie będziecie pisać do mnie z błaganiem, aby poradzić coś, bo gra nie czyta kart. Pozdrawiam i do następnego razu.

Kacper "Katanka" Potocki

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
publicystykaps3eye of judgment
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.