Ex Illis: planszówka + bitewniak + iphone/ipad + internet

Czego gry wideo nie mają, a co jest najfajniejsze w planszówkach i bitewniakach? Oczywiście fizyczny kontakt, zarówno z samą grą, jak i żywym przeciwnikiem. Co zaś jest najmniej fajne? Zwykle konieczność obliczania zasad "na palcach", co bywa problematyczne, zwłaszcza przy bardziej skomplikowanych produkcjach. Ku mojej radości wreszcie ktoś wpadł na to, żeby te dwa elementy połączyć! Poznajcie Ex Illis - grę, w którą gra się na stole, ale której zasady liczone są już przez komputer.

marcindmjqtx

30.09.2010 | aktual.: 25.01.2019 13:49

W skrócie wygląda to w ten sposób, że gracze normalnie toczą bitwę na stole, przy pomocy kupionych wcześniej figurek i planszy, samymi zaś zasadami zajmuje się odpowiednia aplikacja na komputerze tudzież iphonie/ipadzie.

Świetnie wytłumaczyli to sami twórcy gry na tym filmiku (trwa 10 minut, ale dosyć szybko można zrozumieć, o co generalnie chodzi):

Ex Illis Demo (English)

Sama gra przy okazji dzieje się w dość interesujących realiach. To alternatywna wizja średniowiecza, w której Europę opanowały demony. Więcej wytłumaczy Wam ten filmik:

Ex illis Teaser

Tomasz Kutera

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościiphoneplanszówki
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.