Evolve zamyka serwery, umiera

Evolve zamyka serwery, umiera

Evolve zamyka serwery, umiera
04.06.2018 18:06

I tak kończy się historia "rewolucyjnej" gry firmy Turtle Rock.

W nieco ponad trzy lata od premiery oparta na niesymetrycznym multiplayerze gra Evolve oficjalnie kończy żywot. Jej wydawca, firma 2K, poinformowała, że z dniem 3 września zostaną zamknięte jej serwery multiplayer.

Oznacza to, że niedostępne dla graczy stanie się Evolve Stage 2 - wersja free-to-play gry, uruchomiona w lipcu 2016 w celu ratowania tego projektu. Na dwa miesiące przed oficjalnym zamknięciem - 2 lipca - wydawca zamknie cyfrowy sklep z wirtualną walutą do gry.

Evolve Stage 2 Launch Trailer [EN PEGI]

Multiplayer w Evolve będzie od tego momentu możliwy tylko w trybie peer-to-peer pomiędzy właścicielami pierwszej wersji gry. Również oni stracą jednak dostęp do sklepu, gier rankingowych i tabel wyników.

Czy taki stan rzeczy kogokolwiek dziwi? Nie, raczej nie. Evolve wydawało się być skazane na porażkę od dnia premiery. Intrygujący na papierze koncept nie okazał się atrakcyjny w rywalizacji, i chociaż przejście na model darmowy na jakiś czas przykuło zainteresowanie graczy, to w końcu stwierdzili oni zapewne, że ich czas jest już cenniejszy od tej gry.

Trochę to smutne, a trochę - bywa.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)