EVO2, czyli gry z Androida na twoim telewizorze

Czy gry ze smartfona sprawdzą się na większym ekranie?

marcindmjqtx

Firma Envizions przygotowuje drugą wersję swojej konsoli EVO. Nie słyszeliście o niej?

Pierwsza wersja miała wnętrze niczym pecet, system operacyjny Linux i gry z Amigi - i podobno się sprzedała. EVO2 ma być oparta na systemie Android i pojawić się tej jesieni w USA. Podobno gotowa jest już wersja dla deweloperów, która niby jest darmowa, ale twórcy oprogramowania muszą wnieść roczną opłatę w wysokości 149 dolarów.

W środku znajdzie się bliżej nieokreślony procesor Samsung 1,2GHz, "zmodyfikowany" Android 2.2. Do obsługi posłuży i pilot i pad. A Envizions myśli też o kontrolerze ruchowym.

Nie daje mi spokoju pytanie - po co? Choć lubię sobie pograć na swoim telefonie, to nie widzę tam gier, które chciałbym obejrzeć na 40-kilku calach. Na nowe niespecjalnie liczę - deweloperzy nie pracują za darmo, a nawet jeśli, to liczą na dużą grupę odbiorców, której ta konsola prawdopodobnie nie zbierze. Łatwiej im zrobić grę na smartfony, których już jest kilkaset milionów. Cena EVO2 ma podobno wynosić 249 dolarów, czyli jakieś 750 zł -  za tę sumę można kupić PlayStation 2, Wii lub nawet Xboksa 360, w niektórych przypadkach jeszcze zostanie na gry z uznanych serii i od doświadczonych twórców.

Ciekawostka, która pewnie i tak nie opuści granic Stanów Zjednoczonych.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.