Europejskie serwery Lost Ark nie będą powiększone. Amazon potwierdził

Europejskie serwery Lost Ark nie będą powiększone. Amazon potwierdził
22.02.2022 14:02
Ogromne zainteresowanie tytułem okazuje się problematyczne.
Ogromne zainteresowanie tytułem okazuje się problematyczne.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Lost Ark, darmowy MMORPG wydany przez Amazon Games, zadebiutował 11 lutego i z miejsca osiągnął duży sukces. Jednak gracze z Europy borykają się z olbrzymim problemem, jakim są kolejki do serwerów.

Olbrzymie zainteresowanie Lost Ark przekłada się również na narastające problemy tej produkcji - wielu graczy (szczególnie z Europy) jest skazanych na bardzo długie oczekiwanie w kolejce, zanim dołączą do rozgrywki.


Problem częściowo został rozwiązany, ale tylko częściowo. Uruchomiony został nowy region w Europie - Europe West. Takie posunięcie ma sprawić, że serwery zostaną "obłożone" w bardziej równomierny sposób, co skróci ostatecznie czas oczekiwania.


Niestety twórcy ogłosili, że nie będą rozbudowywać infrastruktury znajdującej się w Europie Środkowej. Jest to zła wiadomość dla polskich graczy, ponieważ ten region obejmuje nasz kraj. Przyczyną tego stanu rzeczy ma być "złożoność systemów".

To nie jedyny problem Lost Ark. Twórcy mają świadomość problemów, jakie sprawiają niektórzy handlarze złota, którzy mocno spamują czat. Jednocześnie zapewniają, że trwają prace nad odpowiednimi skryptami, które będą banować takich graczy.


Dodatkowo trwają prace nad usprawnieniem matchmakingu, eliminacji nieuczciwych zakupów oraz poprawy stabilności. Więcej szczegółów znajdziemy na oficjalnym forum Lost Ark.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)