Eufloria zakwitnie na PSN

Eufloria zakwitnie na PSN02.06.2010 14:13
Eufloria zakwitnie na PSN
marcindmjqtx

Na PlayStation 3 jest już jedna kwiecista gra - Flower, ale wygląda na to, że doczeka się równie roślinnego towarzystwa: nagrodzonej na Indie Games Festival 2009 Euflorii!

Euflora tak naprawdę z Flower łączy jedynie roślinny, spokojny klimat - w produkcji That Game Company gracz sterował płatkami kwiatów, tutaj zaś jest dowódcą armii zarodników, które przeskakują z jednej asteroidy na drugą, po drodze wyrastając w drzewa. Które dają kolejne zarodniki. Schemat jest prosty i powielany wcześniej w masie innych gier.

Co wyróżnia Euflorię na ich tle? Większość z nich polegała na nerwowym klikaniu w stateczki i wysyłaniu ich na podbój planet. Gra Rudolfa Kramersa i Alexa Maya jest wolniejsza, spokojniejsza. Niby gracz się relaksuje, patrzy jak drzewa rosną w górą, ale mimo wszystko też podbija kolejne asteroidy. Cisza, spokój, kosmiczna tyrania:

Official Eufloria teaser trailer

Przygotowywana na potrzeby PlayStation 3 gra ukaże się w wersji deluxe, czy też "++" jak chcieliby jej autorzy - poprawiona zostanie grafika, elementy mechaniki, dodane zostaną też rzeczy, które miały początkowo znaleźć się w grze, ale nie starczyło na nie czasu i sił. W ramach przygotowań nowej edycji May rzucił swoją pracę, aby móc w pełni poświęcić się tworzeniu gier. Czy może być lepszy happy end dla niszowych twórców?

Gra ma ukazać się na PSN-ie na początku 2011 roku.

Euflorie można przetestować w każdej chwili - jej demo dostępne jest na Steamie.

Konrad Hildebrand

327154156283062551
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)