ESRB klasyfikuje Hatred jako "tylko dla dorosłych"

Strona głównaESRB klasyfikuje Hatred jako "tylko dla dorosłych"
17.01.2015 09:40
ESRB klasyfikuje Hatred jako "tylko dla dorosłych"
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Amerykański odpowiednik PEGI przypisał produkcję gliwickiego studia do kategorii AO. W historii tej organizacji otrzymało ją tylko 28 tytułów.

bEUfMFZx

Okazuje się, że za oceanem, debiutancka produkcja Destructive Creations, będzie miała bardzo ograniczone grono odbiorców. ESRB potwierdził zaliczenie kontrowersyjnego Hatred do kategorii AO (Adults Only) i tym samym wyświadczyło deweloperom niedźwiedzią przysługę. Ocena "tylko dla dorosłych" w praktyce zamyka drogę na konsole, a w swojej historii, Steam nie sprzedawał żadnej produkcji zaliczanej do tej kategorii. To naprawdę wyjątkowe wydarzenie, gdyż Hatred stało się drugą grą w historii, która otrzymała rating AO jedynie za przedstawianą przemoc i wulgarny język. Jak wypowiadają się sami zainteresowani:

Cóż, nie jestem całkowicie przekonany, czemu Hatred zaliczono do AO, kiedy nie znajduje się w niej żadna scena przemocy seksualnej, ale to wciąż pewnego rodzaju osiągnięcie, być drugą grą w historii, która dostała AO za przedstawienie przemocy i ostry język. Nawet, jeżeli przemoc nie jest tam aż tak zła, a ostrego języka nie nadużywamy. Preferowałbym M+, ponieważ z AO będziemy mieli problem z wydaniem naszej gry na konsole, ale z drugiej strony myślę, że Wy (nasi fani) bylibyście tym rozczarowani (zmianami mającymi na celu obniżenie ratingu ESRB - przyp. red.) ESRB to amerykański odpowiednik PEGI. Zajmuje się oceną gier na podstawie prezentowanej przez nie przemocy fizycznej, wulgarności języka oraz przemocy seksualnej. Ważnym aspektem jest również ton i kontekst wspomnianych wytycznych. Deweloperzy mają możliwość poproszenia o ponowną ocenę produkcji i otrzymanie niższej kategorii wiekowej, po edycji wypunktowanych przez organizację problemów.

[Źródło: Polygon]

bEUfMFZz

Oskar Śniegowski

326821630452389930
Udostępnij:
bEUfMFZJ
Komentarze (0)
bEUfMGav