Esport to nie tylko LOL czy CS. Czy jesteście gotowi na mistrzostwa świata w... Just Dance?

Esport to nie tylko LOL czy CS. Czy jesteście gotowi na mistrzostwa świata w... Just Dance?26.06.2014 15:26
Esport to nie tylko LOL czy CS. Czy jesteście gotowi na mistrzostwa świata w... Just Dance?
marcindmjqtx

Stereotypowy (!) esportowiec jest chudy, pryszczaty i nosi grube okulary. Tancerzem w każdym razie nie jest na pewno. Tymczasem wygląda na to, że Ubisoft do świata esportu chce wprowadzić... serię Just Dance.

Francuski wydawca zawarł w tej sprawie umowę z ESWC (Electronic Sports World Cup), jednym ze znaczących turniejów esportowych. Z uwagi na nazwę często określa się go mianem "mistrzostw świata w grach", ale to tylko zabieg marketingowy. To nie świat sportu, gdzie jedna organizacja czuwa nad jedną dyscypliną. Organizacji i innych podmiotów zaangażowanych w esport jest tak wiele, że ciężko mówić o jednych, oficjalnych mistrzostwach. Choć nie ulega wątpliwości, że ESWC to turniej całkiem znaczący.

Tak czy inaczej, na mocy wspomnianej umowy podczas kolejnej jego edycji jedną z dyscyplin będzie... Just Dance. Pojawi się obok takich gier jak Counter-Strike: GO, Call of Duty: Ghosts czy FIFA. "Mistrzostwa Świata w Just Dance" zapowiada nawet specjalny zwiastun:

Więcej szczegółów na temat turnieju Just Dance mamy poznać 10 lipca. Na razie wiadomo tyle, że w finale udział weźmie 20 osób. Kwalifikacje potrwają do 21 września i odbywać się będą zarówno za pośrednictwem sieci, jak i na rozmaitych wydarzeniach związanych z grami. Pula nagród nie jest jeszcze znana.

Tegoroczne finały ESWC odbędą się w Paryżu w dniach 30 października - 1 listopada.

[Źródło: eurogamer]

Tomasz Kutera

327267081190443908
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)