Escape From Tarkov prezentuje się znakomicie. Duchowy następca S.T.A.L.K.E.R.-a zachwyca

Escape From Tarkov prezentuje się znakomicie. Duchowy następca S.T.A.L.K.E.R.-a zachwyca03.04.2016 15:01
Escape From Tarkov prezentuje się znakomicie. Duchowy następca S.T.A.L.K.E.R.-a zachwyca
Oskar Śniegowski

Po nowym materiale z rozgrywki mam wrażenie, że w końcu doczekamy się gry, w której broń wygląda, zachowuje się, a co najważniejsze brzmi tak jak powinna.

Escape From Tarkov to debiutancka produkcja Battlestate Games. Pierwsza dla tego konkretnego studia, ale na szczęście nie dla jego pracowników. W skład ekipy nad nią pracującej wchodzą bowiem developerzy, którzy dokładali swoją cegiełkę do S.T.A.L.K.E.R.-a, Mass Effecta czy BioShocka. EFT to MMOFPS, w którym zaimplementowano kilka RPG-owych mechanik. Przyjdzie nam bowiem zbierać ekwipunek, rozdawać punkty doświadczenia, modyfikować broń (zapowiada się to wyborowo, filmik niżej) oraz wchodzić w interakcję z postaciami NPC. Wielu mówi wręcz, że Escape from Tarkov to duchowy następca Day Z, bo choć nie będziemy walczyć z zombie, a z przeciwną nam frakcją najemników (w grze opowiemy się po jednej z dwóch możliwych stron konfliktu), to szeroko rozwinięto w niej aspekt survivalowy. Zabije Cię nie tylko ołów wysłany z pozdrowieniami od kolegi kilkadziesiąt metrów dalej, ale również odwodnienie, głód, choroba, której nabawiłeś się nie słuchając babci i chodząc bez czapki, upadek z dużej wysokości, rana, w którą wdało się zakażenie, a ty nie masz akurat antybiotyków pod ręką, czy też napromieniowanie będące sumą kilku złych decyzji. Tak gra prezentuje się w akcji:

Escape from Tarkov - Raw Alpha gameplay footage

System customizacji broni to natomiast element, który zasługuje na kilka osobnych zdań. Wynosi bowiem grę na wyżyny, podnosząc poprzeczkę na poziom nieosiągalny dla nikogo dotychczas i może minąć trochę czasu, zanim pojawi się realna konkurencja dla rozbudowania oferowanego przez Tarkov. Od usunięcia pokrywy komory zamkowej i kolby, po dodanie jednego z kilkunastu kolimatorów, tłumików, zamiany łoża na uchwyt i zmodyfikowanego magazynku na dwa razy więcej naboi. Zresztą, co ja będę tłumaczył. Zobaczcie sami, bo jest na co popatrzeć.

Escape from Tarkov - Alpha weapon customization demo

Premiera jeszcze w tym roku, ale dokładnej daty wciąż nie znamy. Na razie cieszyć mogą się tylko posiadacze PC.

[Źródło PC Gamer]

Oskar Śniegowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)