Epic zrezygnowało z dalszych prac nad Unreal Tournament

Epic zrezygnowało z dalszych prac nad Unreal Tournament

Epic zrezygnowało z dalszych prac nad Unreal Tournament
Krzysztof Kempski
05.12.2018 15:03

Gra na razie nie będzie rozwijana, ale też nie zostanie jeszcze anulowana.

Pisaliśmy już dzisiaj o nowym pomyśle Epic Games na własnego Steama, w międzyczasie pojawiły się też ciekawe informacje odnośnie nowego Unreal Tournament. Gra trafiła do wczesnego dostępu najpierw jako tymczasowo płatny projekt, ale przez małą popularność, produkcja przedwcześnie przeszła na model free to play. Od dłuższego czasu developerzy nie dawali znaku życia - i wygląda na to, że projekt powoli umiera śmiercią naturalną.

Głos w tej sprawie zabrał sam Tim Sweeney, który w wywiadzie dla Variety przyznał wprost, że obecnie nie trwają żadne prace nad udostępnioną w Early Accessie nową odsłoną Unreala. Już w wakacje dochodziły słuchy o tym, że studio przesuwa developerów do prac nad bardziej dochodowym Fortnitem. Wygląda na to, że nikt w Epic nie ma po prostu koncepcji, co z tym projektem zrobić.

325463330921984626

Przyczyną odsunięcia produkcji na boczny tor nie jest jednak tylko chęć skupienia się na Fortnite. Tim wspomina także o współpracy firmy z GOG-iem, mającej na celu udostępnienie klasycznych gier Epic na wspomnianej platformie. Innymi słowy lepiej przypudrować klasyki, niż skończyć nową odsłonę.

Za wcześnie jednak, żeby mówić o anulowaniu. Gra wciąż jest dostępna i niewykluczone, że jeszcze kiedyś powróci do łask. Warto przypomnieć choćby historię samego Fortnite, które podobnie przez długie lata odkładane było na później, a koncept zmieniał się aż udało się trafić z formułą Battle Royale. Może i ta gra musi po prostu, niczym dobre wino, odrobinę dojrzeć?

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)