Epic zmienia model biznesowy. Fortnite będzie grą free-to-play

Epic zmienia model biznesowy. Fortnite będzie grą free-to-play

Epic zmienia model biznesowy. Fortnite będzie grą free-to-play
marcindmjqtx
09.04.2014 15:29, aktualizacja: 05.01.2016 15:41

Ruszyły już nawet zapisy do testów wersji alpha.

Epic tworzy Fortnite tylko na PC. Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że gra nie będzie mieć wiele wspólnego z ostatnimi dokonaniami firmy. Jeśli mamy zobaczyć w grze cechy jakiejś strzelaniny, to prędzej będzie to Team Fortress 2, niż Gears of War. W 2012 roku, Konrad Hildebrand pisał o Fortnite tak:

Zapowiedziana w zeszłym roku gra ma zmuszać graczy w budowaniu tytułowego fortu, aby można było się schronić podczas tytułowej nocy przed hordami potworów. Tak też trzeba będzie budować (prawie-że-jak-w-Minecrafcie) i zabijać (prawie-że-jak-w-każdej-innej-grze-Epic-a-także-w-Minecrafcie). Minęło trochę czasu, Epic sprzedał Gears of War Microsoftowi, pożegnał kilka ważnych postaci i powoli zaczyna być gotowy na rozmowę o swojej przyszłości. Z tej okazji Fortnite trafiło na okładkę najnowszego Game Informera. Pomysł na rozgrywkę wciąż jest ten sam - zamiast oskryptowanych misji z wcześniejszych strzelanin, mamy otwarty, generowany proceduralnie świat, w którym musimy dzielić uwagę pomiędzy budowanie swojej twierdzy, a odpieranie najeźdźców. Nie zabraknie tony przedmiotów do zebrania, rozwoju postaci oraz starć z innymi graczami.

Najciekawszą nowinką jest jednak przeskok do nowego modelu biznesowego. Fortnite będzie grą free-to-play. Do testów wersji alpha możecie zapisać się tu.

[źródło: Game Informer via GameSpot]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)