Epic oferuje darmowe narzędzia dla twórców

Epic oferuje darmowe narzędzia dla twórców

Epic Games Voice
Epic Games Voice
Źródło zdjęć: © epicgames.com
23.06.2021 15:53

Epic oferuje twórcom gier darmowe narzędzia, które ułatwią pracę nad grami. Jedno z nich posłuży do komunikacji głosowej, drugie z kolei jest zabezpieczeniem przeciw oszustom.

Epic Online Services wychodzi naprzeciw twórcom i oferuje im darmowe narzędzia, które mają na celu uproszczenie procesu produkcji gier. Oba narzędzia są już dobrze znane fanom chińskiej firmy.

Pierwszym z nich jest usługa Voice, czyli narzędzie służące do międzyplatformowej komunikacji między graczami. Jest to komunikator stworzony przez Epic i przetestowany w Fortnite. Działa on na serwerach Epic Online Services i w najpopularniejszej produkcji Epic Games sprawdza się bez zarzutów. Teraz inni twórcy otrzymają możliwość zaimplementowania go w ich grach.

Drugie z narzędzi, które trafi w ręce twórców gier to Easy Anti-Cheat. Narzędzie ma pomóc twórcom chronić się przed oszustami w ich grach. Aktualnie funkcjonuje ono chociażby w The Division 2 czy Halo. Dzięki decyzji Epic będzie ono mogło trafić do innych produkcji, co jest dobrą informacją dla graczy. Przecież nikt nie lubi grać z ludźmi korzystającymi z hacków czy cheatów.

Wydaje się, że firma stara się poprawiać swój wizerunek nie tylko wśród graczy, ale także wśród deweloperów. Strategia wydaje się być słuszna - jeśli zachęcą do siebie twórców gier, to siłą rzeczy gracze będą musieli pójść za nimi.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)