Epic Games Store rozdaje grę za darmo. Wyjątkowa produkcja

Epic Games Store rozdaje grę za darmo. Wyjątkowa produkcja

Epic Games Store
Epic Games Store
Źródło zdjęć: © Epic Games
20.02.2023 07:19

Epic Games Store w najbliższy czwartek odda graczom kolejną produkcję za darmo. Tytuł, który bdzie można dodać do konta w serwisie w tym tygodniu, to nietypowa produkcja, która jednak spodobała się recenzentom.

Wiemy, co w tym tygodniu otrzymamy w prezencie od Epic Games Store. Użytkownicy platformy będą mogli przypisać do swojego konta jedną grę za darmo. Nie będzie to duży tytuł, tylko produkcja niezależna, która nie zyskała dużej popularności. Jest to też dość nietypowa gra.

W najbliższy czwartek użytkownicy platformy Epic Games Store będą mogli dodać do swojego konta tytuł z pogranicza strategii i gatunku roguelike. Duskers, bo o ten tytuł chodzi, pozwala graczowi wcielić się w rolę operatora kosmicznego drona, który ma do rozwiązania pewną zagadkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Duskers za darmo w Epic Games Store

Za stworzenie Duskers odpowiada studio Misfits Attic. Jest to tytuł nietypowy, jak to często bywa w przypadku produkcji niezależnych. Mamy tu do czynienia z grą, w której wykorzystano bardzo uproszczoną oprawę graficzną, co jednak koresponduje z fabułą gry - obraz, który widzimy, jest pozyskiwany przez zastosowane w dronie czujniki, które nie są najwyższej jakości.

Sama rozgrywka również jest oryginalna. Samym pojazdem sterujemy przy pomocy strzałek, lecz pozostałe czynności realizujemy przez wprowadzanie komend tekstowych. Gra nie została przetłumaczona na język polski, w związku z czym wskazana jest znajomość języka angielskiego.

Jeśli chodzi o element roguelike w Duskers - jeśli podczas eksploracji świata gracz przegra z powodu napotkanego niebezpieczeństwa lub braku paliwa, musi rozpocząć grę od nowa. Ze względu na to, że świat generowany jest proceduralnie, każde podejście jest inne. Duskers przypadło do gustu krytykom - w serwisie Metacritic osiągnęło notę na poziomie 83. Gracze ocenili produkcję niżej, bo na 6,6.

Duskers będzie dostępne w Epic Games Store za darmo od czwartku 23 lutego od godziny 17:00 czasu polskiego. Do tego czasu możliwe jest pobranie obecnie rozdawanej przez platformę produkcji, czyli Warpips.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)