Epic Games Store otwarty na handel kluczami

Epic Games Store otwarty na handel kluczami

Epic Games Store otwarty na handel kluczami
18.03.2019 19:52, aktualizacja: 19.03.2019 10:16

Z jednym, małym wyjątkiem...

W oczekiwaniu na The Division 2 jedna drobna rzecz wzbudziła niepokój graczy. Sprzedające klucze do gier sklepy, takie jak Green Man Gaming czy Gamesplanet poinformowały, że po premierze gry nie będą w stanie jej sprzedawać. Wszystko ze względu na wyłączność dla Uplay - platformy Ubisoftu - i jeszcze jednego cyfrowego sklepu.

Tym ostatnim okazał się, jak się później dowiedzieliśmy, Epic Games Store, gdzie gra dostępna jest w tej chwili na zasadach wyłączności (poza platformą samego Ubisoftu). Czy oznacza to, że Epic zamierza regularnie blokować możliwość sprzedaży gier ze swojego sklepu niezależnym firmom? Pytanie to zadał jeden z graczy Timowi Sweeneyowi, założycielowi i CEO Epica.

Sweeney stwierdził, że jego firma w pełni popiera handel kluczami z jednym wyjątkiem - gier, udostępnianych w sklepie Epica na zasadach wyłączności.

Napisał również. Dodał, że oczywiście rozumie oczekiwania graczy i sam chciałby mieć jedną bibliotekę, obejmującą wszystkie posiadane przez niego gry i filmy. Jak twierdzi, ma nadzieje, że wszystkie obecne cyfrowe sklepy z grami, łącznie z tym Epica, zostaną zostąpione przez 100-procentowo otwarty cyfrowy rynek, dający developerom jeszcze więcej niż 88 proc.

Skonkludował.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)