Epic Games podważa dokładność raportów od SuperData

Strona głównaEpic Games podważa dokładność raportów od SuperData
28.02.2020 14:00
Epic Games podważa dokładność raportów od SuperData
bDTwADiu

Jak to jest z tym Fortnite’m?

bDTwADhN

Tryb battle royale do Fortnite’a był strzałem w dziesiątkę i w ciągu prawie trzech lat obecności na rynku przyniósł Epicowi dziesiątki milionów dolarów przychodu, pozwalając tym samym na rozwój nowej platformy dystrybucyjnej (Epic Games Store), która stała się realna konkurencją dla Steama. O tym, jak radzi sobie tytuł Epica i jak prezentuje się ogólna, cyfrowa topka sprzedaży czy przychodów, na bieżąco informuje serwis SuperData, na którego analizy czy przewidywania powołuje się wiele osób w naszej branży.

325322382829172700

Tydzień po publikacji tego raportu, na łamach Gameindustry.biz przedstawiciel Epica podważa metodologię stosowaną przez zespół SuperData, jednak jak sam twierdzi, poniższy komentarz nie odnosi się do konkretnego zestawienia, a do działania całego serwisu.

bDTwADhP

Ciekawe, prawda? Reakcja SuperData była niemal natychmiastowa i w oświadczeniu opublikowanym wczoraj możemy przeczytać, że sposób przygotowania danych i analiza są jak najbardziej poprawne, a firma jest w stanie bronić swoich wyliczeń dotyczących Fortnite’a.

Bartek Witoszka

bDTwADiL