Epic Games ogłosiło otwarcie nowego studia w Niemczech

Epic Games ogłosiło otwarcie nowego studia w Niemczech

Epic Games ogłosiło otwarcie nowego studia w Niemczech
Łukasz Jarkiewicz
16.08.2019 14:22

Kto bogatemu zabroni.

Epic Games ani na moment nie przestaje rosnąć. Nowe, właśnie przedstawione światu studio znajdować się będzie w Kolonii, czyli stolicy najważniejszych europejskich targów growych (Gamescom). Jego przywódcami będą założyciele studia Factor 5, a zatem autorzy serii Turican i Star Wars: Rogue Squadron. Ich głównym zadaniem będzie (oczywiście) dalszy rozwój firmy oraz otworzenie jej na “nowe formy interaktywnych mediów oraz technologii przesyłania strumieniowego”.

Przed dołączeniem do Epica zespół Factor 5 (wliczając dyrektora Epic Games do spraw technologii online, Juliana Eggerbrechta, i dyrektora studia w Kolonii, Achima Mollera) zajmował się w dostarczeniu mediów przy współpracy z elektronicznymi gigantami (Netflix, Amazon). Pełnili również funkcję partnerów technologicznych dla Nintendo czy Sony.

Mówi Julian Eggebrecht. Dodaje również:

To już drugie studio Epica, które gigant umiejscowił w Niemczech. Pierwsze zostało utworzone w 2016 roku w Berlinie, a w tej chwili pod kontrolą firmy znajduje się 16 zespołów, między innymi w Chinach, Japonii czy Szwecji. Firma inwestuje nie tylko w nowe miejsca pracy, lecz także w twórców gier. Mowa tu chociażby o Psyonix, które zostało nie tak dawno przygarnięte przez Epica.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)