Enderal - mod do Skyrima będący jak oddzielna gra - otrzyma fabularne DLC na 10-20h

Enderal - mod do Skyrima będący jak oddzielna gra - otrzyma fabularne DLC na 10-20h
20.12.2016 14:36
Enderal - mod do Skyrima będący jak oddzielna gra - otrzyma fabularne DLC na 10-20h
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Mają rozmach, moderskie syny!

Twórcy z SureAI określają swój mod Enderal jako "całkowitą konwersję Skyrima". Ich twór oferuje autorski, otwarty świat z ciężką, psychologiczną fabułą i unikalnymi krajobrazami. Wprowadza też nowe umiejętności, poprawione mechanizmy oraz od 30 do 100 godzin dodatkowej zabawy. Brzmi niezwykle ambitnie, prawda? I już jest dostępne za darmo dla wszystkich, którzy posiadają Skyrima*.

Mod (gra?) wygrał nawet statuetkę podczas tegorocznego The Game Awards w kategorii fanowskich produkcji. Za przeciwnika miał co prawda tylko Brutal Dooma 64, bo AM2R i Pokémon Uranium zostały zdyskwalifikowane ze względu na roszczenia Nintendo. Nie zmienia to jednak faktu, że skala projektu robi wrażenie, a opinie graczy są pozytywne. Zresztą, gdyby modyfikacja nie wypaliła, nie słyszelibyśmy zaledwie kilka miesięcy po premierze o - uwaga - DLC do Enderala. Tak, DLC do moda.

Enderal - English Launch Trailer

Nie mówimy tutaj o jakiejś tam zbroi dla konia (choć biorąc pod uwagę korzenie moda, nie byłoby to takie głupie), tylko fabularnym rozszerzeniu, które potrwa od 10 do 20 godzin. DLC zatytułowane Forgotten Stories doda jeszcze więcej unikatowej krainy, dwa nowe zestawy zadań dla gildii, świeże zlecenia, bronie i "sekretne zakończenie" dla głównego wątku.

Za nową zawartość odpowiada przede wszystkim Nicolas Lietzau, który był scenarzystą Enderala. Reszta ekipy SureAI pracuje aktualnie nad innymi projektami, Forgotten Stories jest więc w dużej mierze pracą jednego człowieka. Ten dosyć nieśmiało prosi swoich odbiorców o ewentualne wsparcie finansowe w postaci jednorazowej wpłaty lub przynajmniej szerzenie dobrego słowa i głosowanie na Enderala w plebiscycie na najlepszy mod roku. DLC ma pojawić się gdzieś w 2017.

Enderal Expansion: Forgotten Stories - Mood Teaser

Muszę przyznać, że oglądając materiały z Enderala i nadchodzącego DLC, otwieram szeroko oczy. To naprawdę potężny, dopracowany projekt (ten dubbing!) stworzony z czystej pasji i oddany innym pasjonatom za darmo. A teraz jeszcze nadchodzi dodatkowa zawartość przygotowywana przez jednego człowieka? Kurczę, co za oddanie. Ślę ciężarówki szacunku i nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić wszystkich Skyrimowiczów do wypróbowania Enderala.

A jak nie jesteście fanami Skyrima, to są jeszcze nasze rodzime Dzieje Khorinis do Gothica II z gwiazdorską obsadą.

Patryk Fijałkowski

* Skyrima podstawowego - Enderal nie wspiera Skyrim Special Edition z przyczyn technicznych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)