Emulator tak dobry, że pozwala grać w oryginalne gry z Wii

Emulator tak dobry, że pozwala grać w oryginalne gry z Wii

Emulator tak dobry, że pozwala grać w oryginalne gry z Wii
18.03.2017 12:04, aktualizacja: 18.03.2017 12:19

Chociaż wciąż bez błogosławieństwa Nintendo.

Twórcom emulatora Dolphin, pozwalającego na uruchamianie na PC gier z Wii i GameCube’a, udało się coś, co dotychczas pozostawało poza zasięgiem emulatorów. Gracze, którzy nie mają jednej ze starych konsol Nintendo, a chcieliby zagrać w tytuły z nich na pececie, nie muszą się już uciekać do piractwa.

Emulacja Wii w Dolphinie stała się tak skuteczna, że pozwala on teraz na wejście do oficjalnego Wii Shopu Nintendo i kupowanie gier bezpośrednio od japońskiego wydawcy - dokładnie tak samo, jak robiłoby się to na samej konsoli. Emulator uruchomi cyfrowo zakupione tytuły.

Mówi jeden z twórców Dolphina na YouTube’owym wideo, prezentującym nowe funkcje emulatora.

System Menu Improvements Featuring Wii Shop Channel Support

Twórcom poza wprowadzeniem możliwości korzystania ze sklepu udało się również umożliwić graczom eksportowanie zapisanych stanów gier na kartę SD (tak samo jak na konsoli). Warto też wspomnieć, że korzystanie z Dolphina pozwala na uruchamianie gier z Wii w rozdzielczościach HD (w odróżnieniu od oryginalnej konsoli, dla której maksimum to 480p).

Jeżeli jesteście zainteresowani, to więcej informacji o emulatorze i instrukcję jego uruchomienia znajdziecie pod tym adresem. Można tam m.in. przeczytać, że ze względu na słabe IPC (instrukcje na cykl) do emulacji niespecjalnie nadają się procesory AMD. Za to na Intelach od i5 wszystko powinno działać bez problemów, niewysokie są również wymagania jeżeli chodzi o kartę graficzną.

Obraz

Warto tu jednak jeszcze raz podkreślić, że emulator stworzony jest na licencji GPLv2 przez grupkę entuzjastów i nie ma żadnego oficjalnego błogosławieństwa czy wsparcia Nintendo. Jeżeli więc oficjalny sklep w tej chwili działa, to nikt nie jest w stanie zapewnić, że taki stan rzeczy się utrzyma.

Natomiast absolutnie nie zachęcamy i nie pochwalamy korzystania z tego rozwiązania do uruchamiania gier pozyskanych w nielegalny sposób.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)