Electronic Arts, Steam i Activision Blizzard przesuwają prezentacje ze względu na #blacklivesmatters

Electronic Arts, Steam i Activision Blizzard przesuwają prezentacje ze względu na #blacklivesmatters

Electronic Arts, Steam i Activision Blizzard przesuwają prezentacje ze względu na #blacklivesmatters
Bartosz Witoszka
08.06.2020 10:15, aktualizacja: 08.06.2020 12:31

"Należy usłyszeć głosy ważniejsze niż nasze, a teraz jest właśnie czas na słuchanie".

Świat coraz mocniej reaguje na protesty w Stanach Zjednoczonych spowodowane zabójstwem George'a Floyda, a branża gier wideo również nie zamierza pozostać w tym temacie w tyle. Na początku czerwca Paweł pisał o komunikatach kilku największych wydawców, którzy przyłączyli się do #blacklivesmatters, a jedną z firm był CD Projekt Red odwołujący Night City Wire, czyli prezentację Cyberpunka 2077.

Electronic Arts już wcześniej odwołało publikacje nowego materiału z Maddena 2021, a w ostatnim komunikacie firma poinformowała o przesunięciu EA Play na 18 czerwca (pierwotnie wydarzenie online miało odbyć się w ten czwartek).

Tygodniowego przesunięcia doczekała się również letnia edycja Steam Game Festival, o czym Valve poinformowało w miniony weekend. Firma podkreśliła, że choć wydarzenie mogłoby się odbyć w zaplanowanym wcześniej terminie (9-14 czerwca), to wspólnie z inicjatorem, Geoffem Keighleyem, doszła do wniosku, iż lepiej będzie oddać głos ważniejszej sprawie. Nowa data Steam Games Festival Summer Edition to 16-22 czerwca. W trakcie tych kilku dni będzie można sprawdzić wiele dem niezależnych produkcji, tak jak w poprzednich edycjach tego wydarzenia.

Activision Blizzard również postanowił zwrócić uwagę graczy na inne, poważniejsze kwestie, dlatego jutrzejszy stream prezentujący World of Warcraft: Shadowlands został odwołany, a nowa data transmisji nie została jeszcze podana. Wydawca dawał już do zrozumienia, że protesty w Stanach Zjednoczonych nie są mu obojętne, jednak gracze zauważyli, że przy okazji zamieszek w Hongkongu i zawieszeniu "Blitzchunga", profesjonalnego gracza Hearthstone’a, firma nie była aż tak wyrozumiała.

CD Projekt Red również spotkał się z krytyką graczy, o czym więcej pisał Barnaba w zeszły piątek, ale warto tutaj zauważyć, że są to nieco inne przypadki i nie należy stawiać między nimi znaku równości.

Na razie czekamy na dalsze informacje o ewentualnych przesunięciach czy odwołaniach czerwcowych prezentacji mających zastąpić E3, które to z kolei nie odbędzie się ze względu na pandemię koronawirusa. Ta zdaje się nie słabnąć, a wydarzenia z drugiej połowy tego roku, jak choćby BlizzCon, również zostały przesunięte lub odwołane.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)